5 канал

"Знайти бомбу і ліквідувати терористів": як проходить навчання протидиверсійної групи ВМС ЗСУ

У штурмовій операції, крім спецпризначенців, взяли участь морські котики – водолази-розвідники і сапери

Звільнити капітана та розмінувати корабель, захоплений терористами – таке завдання мала виконати протидиверсійна група Військово-морських сил України під час планових навчань. Як упоралися морські котики – бачила кореспондент "5 каналу".

Перед стрибком у воду – останні приготування. Інструктори перевіряють обладнання, бійці – налаштовуються на завдання. Температура води у морі – чотири градуси тепла. За легендою навчань, корабель захопили терористи, взяли в заручники капітана та замінували судно. Завдання розвідників – знайти вибухівку. Водолази ретельно оглядають місця, де розташовані паливні баки та гвинти. Результат – за вісім хвилин. 

"Кваліфікувати як якийсь вид інженерних боєприпасів неможливо, бо він саморобний. Були заміряні його висота, ширина, довжина. Зараз проводимо розрахунки вибухової речовини, необхідної для його знищення", – звітує водолаз-розвідник "Тюлень".

Після розвідників за справу беруться водолази-сапери. Працюють на глибині сім метрів. "Італієць" розповідає: "Моє завдання було – оглянути знайдений розвідниками об'єкт, вибуховий пристрій. Ми вжили заходів з його знешкодження. У реальних бойових умовах на нього був би накладений заряд вибухівки, яка б дала змогу ударною хвилею знести його, зменшивши наслідки вибуху безпосередньо для корабля".

До морських котиків у виконанні завдань приєднуються спецпризначенці. Вони мають зачистити корабель від терористів та звільнити капітана. Штурмують судно одночасно з обох боків. Доки основні сили перевіряють приміщення, альпіністи їх страхують. Аби відвернути увагу терористів, в хід ідуть шумові гранати.

Терористи вбиті, капітан врятований. Цю операцію виконували шестеро бійців. "Було відпрацьовано заняття з тактико-спеціальної підготовки, а саме – елементи бою на судні та звільнення заручників. Це одне з наших основних завдань, боротьба з НЗФ та звільнення заручників. Все було відпрацьовано, оцінка "добре", працюватимемо далі", – зазначає керівник штурмової операції "Рубін".

У тренуванні брала участь протидиверсійна група ВМС – ці військові у 2014 році вийшли з Криму. Аби морські котики у будь-яку мить були готові поїхати на бойове завдання, такі навчання на кораблі проводять регулярно.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, "5 канал"

Непохитна стійкість-2017: як на одній переправі взаємодіяли ВМС, ВПС та Інженерні війська ЗСУ – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Дим-машина, сапери, кінологи: бійці ОТУ "Луганськ" не полишають тренувань попри півметрові кучугури
Наступний матеріал
Греція 26 років вимагає перейменувати сусідню державу – Македонія пішла на поступки
Loading...

Вишкіл за стандартами НАТО: у Чорному морі ВМС ЗСУ тренувались з кораблем USS CARNEY зі США – ФОТО

Дим-машина, сапери, кінологи: бійці ОТУ "Луганськ" не полишають тренувань попри півметрові кучугури

У СБУ розповіли про минуле захопленого диверсанта: відсидів сім років

Артилерія Приазов'я: як українські військові на вишколі до гаубиць стали – ФОТО

Гармати не спочивають: артилерія ЗСУ провела видовищний вишкіл на Приазов'ї

"29 на 83": активіст прокоментував, чи відбудеться другий етап обміну заручниками