Навчання медиків
Навчання медиків 5 канал

Змінили білий халат на однострій: як працюють лікарі на передовій – сюжет

Читайте по-русски
Медогляди місцевих у прифронтових населених пунктах військові лікарі влаштовують щонайменше раз на три тижні

Військовий лікарський десант вирушив прифронтовими населеними пунктами Луганщини. У складі мобільних груп – кардіолог, стоматолог, невропатолог, терапевт та навіть педіатр. Допомогу надають усім охочим, а в разі потреби пацієнтів доправляють до стаціонарних лікарень. Детальніше розповідає журналіст "5 каналу" Вікторія Ковальова.

Тетяна – військовий медик. Кілька років тому, після випадкової розмови з армійцями, лікар-педіатр з Одеси змінила білий халат на однострій.

"Спільний перекур, спільна кава. Почувши декілька розмов, я зрозуміла, що робочі руки лікаря важливіші, ніж там, де я була", – розповідає військовослужбовець ЗСУ Тетяна.

Тетяна має організувати медичне забезпечення у своєму підрозділі. Проте сьогодні бригада військових лікарів завітала до цивільних. Почали з огляду у школі Золотого.

"Обстежуємо дітей тими апаратами і можливостями, які є на місці. Виявляємо дітей, які потребують поглибленого фізикального або інструментального огляду. І веземо на наступний рівень надання медичної допомоги. Це буде Лисичанська районна лікарня, де діти будуть обстежені. Зроблені УЗД, додаткові аналізи крові і надані поради невропатолога. У нас наразі є 2 людини з вродженими вадами серця", – каже Тетяна.

Директор школи Андрій Кучер каже: "Саме військові лікарі до нас приїжджають удруге. Вони приїхали з метою перевірити стан здоров’я, як жителів містечка так і взагалі дітей, які проживають у нас в Золотому".

Нині в Золотому мешкає менш як сотня дітей. Лікарі кажуть: серед малечі є й такі, які жодного разу не були на прийомі у лікарів. Не через добрий стан здоров'я, а через байдужість батьків.

"Є тут один хлопчик, який тільки в четвертому класі навчився читати. Вчителька пов'язує це з тим, що він живе безпосередньо на лінії розмежування і був свідком подій, які там траплялися. Є діти, які не довіряють дорослим. До психолога я не хочу. В мене є брат. Скільки брату? В цьому році буде 15 років. Я лише йому довіряю, і все. Це дитиня, яка свої домашні, побутові і загально-соціальні питання виносить на розсуд лише людині, якій довіряє. Це її брат", – жаліється військовослужбовець ЗСУ Тетяна. 

Крім дітей, у Золотому військові медики обстежили й дорослих.

"Ми в зоні розведення сил постійно проводимо такі акції. Ви бачили, в нас амбулаторія є, ми формуємо групу з найкращих лікарів, ви бачите, з бойових бригад. Це наша країна! Це наші люди! Кожен надає допомогу по можливості", – розповідає начальник медичної служби Об'єднаних сил Олександр Лабунець.

Медогляди місцевих у прифронтових населених пунктах військові лікарі влаштовують щонайменше раз на три тижні.

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, "5 канал"

Попередній матеріал
Особливий актор: як підліток із синдромом Дауна зіграв головну роль у кіно – сюжет
Наступний матеріал
Вперше після катастрофи: у Чорнобильській зоні встановили ялинку
Loading...

На запорізькій трасі перекинувся автомобіль військової швидкої допомоги – подробиці

Голова фронтових рятівників про співпрацю з Хомчаком: "Ми загубили нитку взаємодії і розуміння з Генштабом"

"Постійно своїх бійців оберігала": у Херсоні попрощалися з медиком, що загинула в санітарному авто

Обстріл медиків на Донбасі: ситуація буде розглянута у рамках засідання ТКГ – Данилюк

Тільки каркас лишився: опубліковані фото знищеного росіянами медичного авто ООС

Зеленський прокоментував ситуацію щодо обстрілу санітарного авто у Водяному