Камери
Камери 5 канал

Зловити гонщиків: у Львові запрацювали камери фото- та відеофіксації порушень ПДР

Читайте по-русски
Водії, які розганятимуться більш як 50 км за годину – автоматично отримуватимуть "листи щастя"

Ще 20 камер відеофіксації перевищення швидкості запрацювали сьогодні на дорогах України. 5 з них – на Львівщині. Це окрім тих, які раніше облаштували в регіоні. Тепер водії які, розганятимуться більш як 50 км за годину – автоматично отримуватимуть "листи щастя" на пошту. Про це повідомляє кореспондентка "5 каналу" Марта Шикула. 

За 100 метрів до камер відеофіксації порушень правил дорожнього руху – попереджувальний знак. Уважні водії одразу зменшують швидкість.

Камери, які фіксуватимуть порушників, встановили на двох жвавих вулицях Львова. Місця обрали не випадково: тут гарний асфальт, тому охочих перевищити швидкість – вистачає.

"Це дає можливість водіям розганятися до швидкостей, які заборонені. Особливо в нічний час кількість порушень буде достатньою", – розповів інспектор патрульної поліції Львова Володимир Пікулик.

На ділянці дороги вулиці Хуторівка відповідно з початку року було зафіксовано 17 ДТП, 1 ДТП з травмованими. На Володимира Великого від початку року зафіксовано 24 ДТП, з них 3 ДТП – з травмованими, 1 людина загинула.

Встановлення камер контролю львівські водії – підтримують.

"Звичайно, що правильно всі камери мають працювати, а водії мають їздити з дотриманням правил дорожнього руху. Буде краще, бо люди перестануть швидко їздити, бо їм доведеться платити за це, і немаленькі гроші. І зменшиться аварійність", – зазначив водій Андрій Дьомін.

Це перші дві камери у Львові, раніше такі вже встановили за межами міста, на дорогах обласного значення, на в'їздах у населені пункти. У поліції кажуть, результат є – там помітно зменшилася кількість аварій.

Поки що камери фіксують лише перевищення швидкості. Згодом система ловитиме порушників і інших Правил дорожнього руху. Наприклад, проїзд на червоний сигнал світлофора чи зупинку в забороненому місці.

Від сьогодні на автомобільних дорогах України запрацювали 17 камер фото- та відео фіксації. Окрім Львова прилади контролю фіксують порушників у Житомирській, Одеській та Чернігівській областях, а також у Черкасах, Житомирі та Чернігові.

"Камера фіксує автоматично, інформація про автомобіль, який порушив, і швидкість, з якою він рухався. Також є прив’язка до геолокації, тобто в якому місці, і час. Це вся інформація скеровується до інспекторів, які перебувають в управлінні патрульної поліції по всій Україні, не прив’язані до конкретної області", – наголосив інспектор патрульної поліції Львова Володимир Пікулик.

Далі інспектори поліції звіряють інформацію, складають постанову та відправляють "лист щастя" порушнику. Одночасно інформація перевищення швидкості з’являється в додатку "Дія" та електронному кабінеті водія на сайті МВС України.

Перші камери фото- та відеофіксації запрацювали майже рік тому на Київщині та Львівщині. За цей час  порушникам надіслали понад 2 млн листів. Водії вже сплатили за порушення майже 350 млн грн штрафів. Після появи на українських дорогах приладів контролю – поліція стала частіше знаходити злочинців.

"Фіксується як правопорушення, так і інші незаконні дії, пов'язані з пошуком злочинців чи інших осіб, які вчинили інші правопорушення, не пов'язані з порушенням швидкісного режиму", – сказав правозахисник Дмитро Швець.

До кінця року у Львові планують встановити ще з десяток камер відео- та фотофіксації.

Читайте також: нещодавно на дорогах України встановили додаткові камери фіксації порушень ПДР.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

Попередній матеріал
Заява адвокатів Петра Порошенка – відео
Наступний матеріал
З історичної садиби Барбана в Києві вже прибрали частину будівельної техніки: як реагують активісти
Loading...

На дорогах України встановили додаткові камери фіксації порушень ПДР

Електросамокати є, а закону немає: чи безпечний цей вид транспорту і коли його легалізують в Україні

Треба переймати європейський досвід та підвищувати штрафи за порушення ПДР – блогер Андріюк

Блогер Андріюк про порушення Арестовича: "Він заблокував проїзд пожежникам і не визнав цього"

У Києві велосипедисти вийшли на акцію: вимагають посилення відповідальності для водіїв – включення

В Україні хочуть відмовитися від "листів щастя" для водіїв – що кажуть у МВС