ОПЗЖ
ОПЗЖ "Опозиційна платформа – за життя"

"Збирайте дані ветеранів АТО та їхніх сімей": у Маріуполі розгорівся скандал через газети з символікою ОПЗЖ (оновлено)

Читайте по-русски
Дані треба "зберегти на випадок початку військових дій"

У Маріуполі від імені місцевого осередку проросійської політичної партії "Опозиційна платформа – за життя" почали розповсюджувати інформаційні матеріали, зміст яких може підпадати під статтю Кримінального кодексу України про державну зраду.

Один з таких примірників опинився в депутата міської ради Романа Амелякіна, про що він написав у Facebook.

Сепаратизм у Маріуполі
Сепаратизм у МаріуполіРоман Амелякін / Facebook

Судячи з викладених фото газети, там міститься інструкція, в якій маріупольців закликають збирати особисті дані "знайомих вам націонал-радикалів", представників та активістів "помаранчевих" партій", ветеранів АТО та їхніх родичів. Дані треба "зберегти на випадок початку військових дій", щоб далі передати в "орган законно обраної влади".

Це цілком можна розцінити як заклик до порушення закону щодо захисту особистої інформації, або ж заклики до повалення конституційного ладу, або захоплення державної влади.

На іншому фото видно, що "інформаційний бюлетень" брендований символікою ОПЗЖ.

Сепаратизм у Маріуполі
Сепаратизм у МаріуполіРоман Амелякін / Facebook

Також депутат виклав фото з інформацією щодо замовника друку – це "Донецька регіональна організація Політичної партії "Опозиційна платформа – За життя". Тираж – 50 тис. примірників.

Сепаратизм у Маріуполі
Сепаратизм у МаріуполіРоман Амелякін / Facebook

Наразі немає офіційної реакції політичної партії або ж поліції щодо цієї інформації. Проте в коментарі місцевому сайту "0629.com.ua" лідер фракції ОПЗЖ у Маріупольській міськраді Володимир Клименко заявив, що це провокація, газета не пов'язана з партією і вже готується заява до поліції та СБУ. 

Оновлено. На ситуацію відреагувала Громадська рада при Міністерстві у справах ветеранів України. Відповідну заяву оприлюднили на сторінці у Facebook.

"У соцмережах була поширена інформація щодо закликів в м. Маріуполь терористичною організацією, а саме – політичної партії ОПЗЖ – збирати інформацію про ветеранів, патріотів та членів їх сімей з метою передачі до органів гіпотетичної окупаційної влади... Залишити настільки кричущий факт без офіційної заяви ми не можемо", – мовиться у повідомленні.

Там додали: "Подібні заклики, які поширюються відкрито проросійською політичною силою, на нашу думку виходять далеко за межі політичної боротьби, і є прямою загрозою як національній безпеці України, так і її громадянам".

Рада ухвалила рішення спрямувати до міністра у справах ветеранів офіційне звернення, в якому закликати:

  1. Дати оцінку такій підривній діяльності "п'ятої колони".
  2. Направити звернення до СБУ для надання цим діям правової кваліфікації.
  3. Як члену РНБО звернути увагу на загрозу національній безпеці "прямо в стінах парламенту".

Нагадаємо, у Дніпрі депутат ОПЗЖ заявив, що "в Україні не йде війна".

Попередній матеріал
Синоптики повідомили, якої погоди чекати українцям на Великдень
Наступний матеріал
У МОЗ повідомили, який має бути інтервал між введенням першої та другої доз вакцини AstraZeneca
Loading...