Геннадій Гуфман
Геннадій Гуфман 5 канал

У Дніпрі депутат ОПЗЖ заявив, що "в Україні не йде війна" – реакція активістів і коментар партії

Читайте по-русски
Обурені рідні загиблих, волонтери та ветерани вийшли на пікет під стіни обласної ради з портретами і плакатами

В Україні є чиновники, які не помічають війни. На Дніпропетровщині розгорівся політичний скандал. Заступник голови облради Геннадій Гуфман публічно заявив, що війни в Україні немає. Цим обурив рідних загиблих на сході бійців. Ті вийшли до облради та вимагали вибачень.

Геннадій Гуфман: "Ну, почнемо з того, що в Україні сьогодні, слава Богу, не йде війна".

Ці слова Геннадій Гуфман, заступник Дніпропетровської обласної ради та депутат від "Опозиційної платформи – За життя", промовив на одній із своїх пресконференцій тиждень тому. Його заперечення війни на сході обурили родичів загиблих та ветеранів. Серед них – Сергій Ніконов. Він – голова громадської організації, що опікується родинами загиблих, та сам на війні втратив сина. Той загинув у збитому проросійськими найманцями літаку ІЛ-76 у червні 2014 року.

"Каже, що у нас війни нема, що у нього, слава Богу, все добре. Ми прийшли йому нагадати, що у нас є війна, а ти ображаєш нас всіх своїми заявами", – наголосив голова громадської організації "Родинне коло загиблих героїв Дніпропетровщини" Сергій Ніконов.

Обурені рідні загиблих, волонтери та ветерани вийшли на пікет під стіни обласної ради з портретами і плакатами.

"У нас є загиблі, у нас є поранені, у нас є люди, які пропали безвісти", – нагадує  Владислав Сологуб, ветеран АТО.

"Якщо це не твоя війна, може, ти і правда, помилився країною. Чому ти тут? Чому ти тут чиновник такого великого рангу? Що ти робиш тут, а не керуєш там, в Росії? Якщо ти підспівуєш Путіну, що ти робиш у нашій країні?" – обурюється родичка загиблого військового Ольга Водзінська.

На пікеті пригадали й інші перли депутата від ОПЗЖ. Зокрема, його виступ на сесії обласної ради, де російську мову той назвав східноукраїнською.

"Я хочу сказати пану Гуфману, що він не касирка в магазині, він державна людина", – пояснює Галина Кузьменко, мати загиблого військовослужбовця.

Родичі загиблих від депутата вимагали публічних вибачень.

"Ми хочемо, щоб Гуфман зняв публічне вибачення і щоб це вибачення було опубліковано на сторінці обласної ради. Це буде свідченням того, що обласна рада не підтримує точку зору Гуфмана", – каже Христина Счасна, родичка загиблого.

Винуватця громадського гніву під час пікету на робочому місті не було. Він, нібито, у відряджені. Його вислови, що обурили людей, телефоном намагалася пояснити речниця обласної організації ОПЗЖ Ганна Кондракова.

"Юридично війна в Україні дійсно нині не оголошена. Проте безумовно в країні відбувається горе, гинуть люди і те, що це горе – безумовно не виникає сумнівів ні в кого, в тому числі і в нас", – заявила Ганна Кондракова, речниця обласної партійної організації ОПЗЖ.

Скаргу з вимогою розібратися зі скандальним висловами депутата пікетувальники передали голові облради. Крім того, звернулися до обранців, аби ті закликали Верховну Раду швидше ухвалити закон про колабораціонізм. У його проєкті передбачена кримінальна відповідальність за заперечення російської агресії.

Наталя Світлова, Олександр Пронський, Дніпро, "5 канал"

Попередній матеріал
Пленарне засідання Верховної Ради – відео
Наступний матеріал
Міністром енергетики України став Герман Галущенко – хто це
Loading...

Скандальний захист кандидатської Іллі Киви: які можливості відкриває для нардепа науковий ступінь

Скандальна вечірка Тищенка: за порушення карантину заплатить заклад

У "Слузі народу" вирішили, як покарають Тищенка і Шевченка

"Соромно за своїх колег" – Разумков відреагував на скандал з Тищенком

Скандал у ПАРЄ: чому Гончаренку заборонили демонструвати український прапор із зони ООС

На тлі дипломатичного скандалу Чехія відмовилася від купівлі російської вакцини