5 канал

Завершення довготривалого проекту дороги "Одеса-Рені": вартість, протяжність і враження водіїв

Розрахована нова дорога майже на 8 тисяч авто на добу

З Рені до Одеси удвічі швидше. Раніше, по вирвах – годин вісім було. Тепер і рівніше, й оперативніше. Сьогодні, 12 лютого, відкрили останню ділянку траси М-15. Дорога була настільки зруйнована, що її довелося не ремонтувати, а будувати практично з нуля. Подробиці від Ольги Дунської.

Перші автівки вже рушили новою об'їзною дорогою навколо Рені. Будувати її починали ще у 2009 році посеред поля, однак тоді – проект завмер. У 2016 роботи відновили.

"6 км 350 метрів, один мостовий перехід. Довжина моста – 94,4 метра. Дорога другої категорії, тобто розрахована на всі сучасні навантаження з певним запасом. Допустиме навантаження в країні – 7 тонн на вісь. Необхідно, щоб кожен водій сам дотримувався (правил – 5.UA), чим дбайливіше, тим довше прослужить", – пояснює провідний інженер технічного контролю та якості робіт Служби автомобільних доріг в Одеській області Олег Криницький.

Раніше вантажівки проїжджали просто вулицями Рені. Через вібрацію руйнувалися домівки місцевих мешканців.

Розрахована дорога майже на 8 тисяч авто на добу.

"Будівництво обійшлося в 386 млн грн, це приблизно 60 млн за км. Її протяжність – це невід'ємна частина міста Рені. Фінальний акорд закінчення ремонтних робіт – повністю заново відбудована ділянка дороги", – зазначає голова Служби автомобільних доріг в Одеській області Олег Варивода.

Об'їзна дорога – частина міжнародної траси "Одеса-Рені". Її оновлення теж завершили. Такі роботи коштували три мільярди триста мільйонів гривень. Трасу збудували у 50-х роках. Капітального ремонту тут раніше взагалі не проводили.

Роботи на трасі "Одеса-Рені" почали ще у 2016 році. Дорога проходить через дев'ять районів Одещини та республіку Молдова. Загальна її протяжність близько 300 км. Її також називають міжнародним коридором, адже за її допомогою сподіваються налагодити сполучення між Болгарією, Румунією, Молдовою та Україною.

Загалом цього року на будівництво та ремонт доріг по всій Україні передбачено 55 млрд гривень. На Одещині – на черзі ще один амбітний будівельний проект.

"Ми домовилися з прем’єр-міністром Болгарії і з владою Румунії, що ми визначаємо місце і побудуємо і міст через Дунай, для того щоби скоротити відстань від Одеси до Румунії і до Болгарії", – анонсував Президент України Петро Порошенко.

В якому саме місці будуватимуть переправу, ще не оголосили. А ось розмітку та прибирання узбіч на трасі "Одеса-Рені" планують завершити до кінця квітня.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, "5 канал"

Попередній матеріал
"Феномен Гнапа", або Гроші не повернути: чи існує механізм відкликання кандидата у президенти
Наступний матеріал
Ворог намагається прикрити вбивство російського генерала: армійці ООС розповіли про "гарячі дні" біля Новотошківського
Loading...

У Києві обмежують рух Північним і Південним мостами

Розширена нарада з питань розвитку морегосподарського комплексу України – відео

Любителі "легких політичних грошей" опинилися в безглуздому становищі через фейкові мітинги

"Годувала до блювоти": в Одесі розгорівся скандал через поведінку виховательки дитсадка

На українських дорогах значно збільшилася кількість радарів TruCam – мапа

Побути "в шкурі" п'яного водія: в Одесі студенти приміряли окуляри, які імітують стан алкогольного сп'яніння