Зруйновані курорти Приазов'я
Зруйновані курорти Приазов'я 5 канал

Замість дитячого гомону – зруйновані будівлі: як війна нищить курорти Приазов'я

Читайте по-русски
По інший бік узбережжя від Маріуполя – Ялта, Мелекине, Юр'ївка, Урзуф та Білосарайська коса – потроху повертають наляканих війною туристів

Замість дитячого гомону з моря та продажу гарячої кукурудзи на узбережжі - зруйновані будівлі та міни. Через близькість до лінії розмежування багато баз відпочинку й оздоровчих таборів не працюють. Частина з них порожні, бо підпорядковані підприємствам, які залишилися на окупованій території. Чи є шанси повернути Приазов'ю славу великої української оздоровниці – дізнавалися журналісти "5-го".

Широкине, яке не зникає зі щоденних військових зведень про обстріли, раніше знали як селище, де можна добре відпочити. До початку війни тут працювали два дитячі величезні табори – "Маяк" і "Червоні вітрила". За сезон оздоровлювали майже вісім тисяч дітлахів з усієї країни. Крім того, чотири бази відпочинку і сотні приватних пансіонатів щосезону приймали понад 12 тисяч туристів.

Зруйновані будинки, замінований берег – ось так нині виглядає колишнє курортне селище на Азовському узбережжі Широкиного. Нині в ньому не залишилося жодного місцевого мешканця, адже через ворожі обстріли тут немає вцілілих будинків.

Така ж доля спіткала улюблені серед туристів курорти Сопиного, Бердянського, Приморського та Піонерського. Вся акваторія уздовж цих населених пунктів замінована.

"Тут раніше яблуку не було де впасти – стільки було багато людей. А побачите, зараз нікого немає", – каже місцевий мешканець Михайло.

Непотрібність руйнує бази відпочинку. Море розмиває узбережжя, а мародери крадуть усе, що ще можна нести скаржиться сторож пансіонату "Азов’є".

"Природа бере своє. Там відпало, там відволожилося, там ще щось. Берег, самі бачите, потихеньку підмиває, потихеньку йде ерозія ґрунту, пісок забирає. Треба, щоб воно жило", – наголошує сторож пансіонату Сергій Жуков.

Попри відсутність відпочивальників, за дитячим табором "Сопине" наглядає місцева жителька пані Наталія. Жінка показує будівлі, які на початку війни обстріляли бойовики.

Наталія пригадує, до війни тут за зміну відпочивали майже пів тисячі дітлахів. Сподівається, що колись ця оздоровниця знов почує дитячі голоси.

"Якщо ми не будемо утримувати табір, якщо ми не будемо наводити порядки, воно ж все прийде в занепад. А ми сподіваємося на краще, що діти приїдуть", – надіється жінка.

По інший бік узбережжя від Маріуполя Ялта, Мелекине, Юр'ївка, Урзуф та Білосарайська коса потроху повертають наляканих війною туристів. Нині тут чимало відпочивальників. Місцеві чиновники сподіваються, що курортний сезон цього року буде ліпшим за останні п'ять років.

"На сьогодні з 200 баз відпочинку в нас офіційно відкрилося 50, близько 12 ще оформлюють папери", розповідає голова Мангуської райдержадміністрації Дмитро Черниця.

Проте близько пів сотні оздоровниць стоять зачиненими, адже підпорядковані підприємствам, які залишилися на окупованій території.

"Вони не сплачують нам жодних податків, вони не платять заробітну плату своїм робітникам – ну і ці бази дійсно занепадають, хоча пляжі там дуже гарні", зауважує пан Дмитро.

Через це районний бюджет щорічно недораховується десятків мільйонів гривень, каже керівник РДА. Але питання щодо відновлення роботи цих баз відпочинку можна вирішити лише на державному рівні.

Олена Уланова, Олег Корінний, Донецька область, "5 канал".

Нагадуємо, у Міністерстві охорони здоров'я підготували медичну пам'ятку з порадами, як забезпечити здоровий відпочинок під час відпустки.

Дивіться також фотогалерею:

Сон з акулою: на Мальдівах відкрили унікальну підводну віллу – ФОТО

Готель під водою
/
Готель під водою
/
Готель під водою
/
Готель під водою
/
Готель під водою
/
Надводна частина вілли
/
Надводна частина вілли
Надводна частина вілли
/
Надводна частина вілли
Надводна частина вілли
/
Надводна частина вілли

Попередній матеріал
Заряджали кулемети та гатили з гармат: у Бердичеві влаштували день відкритих дверей у 26-й бригаді
Наступний матеріал
"Не бачу в цьому жодної проблеми", – Зеленський щодо російської мови на Донбасі

Підтримати Грузію – значить підтримати Україну: Порошенко звернувся до співвітчизників

Питання комфорту: в Одесі з'явилися інформаційні патрулі для туристів

Аптечка, вулична їжа та манікюр: 13 порад від МОЗ для безпечної відпустки

Міжнародна якість "блакитного прапора": пляжі Одещини визнали одними з найкращих у світі

Гірські хребти, піщані пустелі та кришталеві озера: топ-15 найгарніших парків України і Європи

"Укрзалізниця" призначила 18 додаткових поїздів у напрямку морських курортів України