Аварія
Аварія громадське радіо

Забруднення річки Рось: на місці аварії кількість гербіцидів перевищує норму в 200 разів – подробиці

  Читайте по-русски
  Також вивчатиметься якість води й у криницях населених пунктів, розташованих нижче за течією забрудненої водойми

  На Вінниччині, у криницях с. Збаржівка Погребищенського району, залишкової кількості отрутохімікатів не виявлено, в місці виливу хімікатів під час ДТП – перевищення припустимого вмісту гербіцидів у 200-600 разів. Про це в середу на брифінгу повідомив перший заступник начальника головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області Олександр Сорочан, йдеться у повідомленні Вінницької ОДА.

  "Відповідно до результатів досліджень, на сьогодні у криничній воді с. Збаржівка Погребищенського району не виявлено залишкової кількості отрутохімікатів. Це свідчить про те, що ці речовини не потрапили у воду. Однак у водоймі Нижній Ставок, у яку безпосередньо потрапили хімічні сполуки внаслідок ДТП, є перевищення концентрації отрутохімікатів. Зокрема, концентрація гербіциду "Тарга Супер" у водоймі перевищена від 200 до 600 разів", – повідомив Сорочан.

  Він також розповів, що фахівці Інституту екогігієни і токсикології імені Л. І. Медведя здійснили лабораторні дослідження у місцях питного водозабору м. Біла Церква, де протікає річка Рось. Відповідно до результатів аналізу проб води, жодних отрутохімікатів там не виявлено. Це можна пояснити тим, що у водоймі, в яку безпосередньо потрапили речовини, немає настільки сильної течії, щоб віднести їх від місця виливу на значну відстань.

  Крім того, завідувач відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних захворювань Вінницького обласного лабораторного Центру МОЗ України Олександр Мельник додав, що ретельно досліджується і якість води у криницях с. Збаржівка, адже об'єкти вздовж забрудненої водойми можуть мати гідравлічний зв'язок із нею через ґрунтові води, що, зазвичай, не виявляється на першому етапі. Мельник також розповів, що досі у відібраних пробах води не було виявлено залишкової кількості пестицидів. 11 червня для проведення аналізу доставлено чергову партію проб води, результати дослідження якої будуть відомі найближчим часом. 

  Там також додали, що вивчатиметься якість води й у криницях населених пунктів, розташованих нижче за течією забрудненої водойми.

  Як повідомляв 5.UA, 9 червня біля с. Збаржівка Погребищенського району Вінницької області вантажний мікроавтобус Mercedes Bens Sprinter, що перевозив засоби захисту рослин, перекинувся на березі притоки річки Рось та загорівся. В результаті близько 800 літрів хімікатів потрапило у ставок із подальшим витоком до річки Рось. Було прийнято рішення тимчасово припинити централізоване водопостачання Білої Церкви, населених пунктів Узин та Фурси із басейну річки Рось. Населення забезпечували водою за рахунок підвезення та існуючих бюветів. Також було рекомендовано тимчасово утриматися від купання й риболовлі в річці Рось та напування худоби з неї. Згодом Держпродспоживслужба повідомила, що хімікати, які потрапили до річки Рось, – малотоксичні, і "ознак можливої шкоди не спостерігається".

  Попередній матеріал
  Активісти вимагають доступу до системи екологічного моніторингу в містах України
  Наступний матеріал
  Новий рейтинг до виборів у ВР: партії "ЄС" і "Голос" вириваються вперед
  Loading...