Акція протесту
Акція протесту 5 канал

"За що маємо жити": підприємці з "червоних" зон вийшли на протести

Читайте по-русски
Міська влада зауважує, що такі рішення ухвалюють не вони

Проти карантину на акції протесту вийшли підприємці з "червоних" зон Івано-Франківщини та Буковини. Вже традиційно вимагають пом'якшити обмеження і дозволити працювати не лише продуктовим крамницям. Чи дослухається до протестувальників місцева влада, дізнавалися журналісти "5 каналу".

Із вигуками "Ганьба" та спробами заблокувати вхід до облдержадміністрації. Більш як сотня підприємців вийшли на пікет в Івано-Франківську – вимагають дозволити їм працювати.

З 26 лютого Прикарпаття в "червоній" зоні, непродовольчі крамниці зачинені. Проте підприємців така ситуація не влаштовує. Світлана Тимків – власниця магазину одягу в торговельному центрі. Каже, що через карантин джерел для наповнення сімейного бюджету не залишилося.

"Ми хочемо працювати. За що ми маємо платити податки, за що маємо жити, годувати свої сім’ї. Це єдине джерело доходу моє, наприклад", – розповідає приватна підприємиця Світлана Тимків.

А ще підприємці обурюються вибірковістю карантину. Мовляв, одним можна працювати, а іншим – зась.

"Якщо карантин, то для всіх, на два тижні. Закрити всі магазини. Зупинити транспорт. Може, і перерветься цей ланцюг. Але не може бути для когось карантин, а для когось мати рідна", – каже приватна підприємниця Марина Томіло.

До мітингувальників вийшов заступник міського голови Івано-Франківська Руслан Гайда. Пояснює, що рішення про запровадження суворого карантину ухвалювала не місцева влада.

"Це прийнято постановою уряду і комісією з надзвичайних ситуацій. Буде міський голова, ми ініціюємо зібрання сесії, сесією ми можемо звернутися до уряду, про скасування тої "червоної" зони", –  зауважив заступник міського голоси Івано-Франківська Руслан Гайда.

Буковина – також у "червоній" зоні. Тут закрите усе, крім продуктових і ветеринарних магазинів, банків, аптек, та заправок.

Обурені таким діями влади підприємці вийшли на пікет до облдержадміністрації.

"Я рахую, що нас закривають, тому ми всі виходимо і будемо вимагати, маємо права на працю, нас захищає Конституція", –  зазначає підприємниця Тамара Карвацька.

Заступник голови профспілки ринку Василь Шкробанець додає: "Ми боїмося хвороби і хочемо, аби воно зменшилось. Але результати впродовж року показали – це неефективно, коли одні ринки працюють, а інші ні".

Обласна влада взяла звернення від мітингувальнкиів та пообіцяла розглянути питання додатково. Втім, рішення на користь підприємців – не обіцяють. Кажуть, статистика захворюваності – не дозволяє.

Ольга Рега, Анатолій Никифоряк, "5 канал"

Попередній матеріал
На Луганщині понад 2 тисячі жителів залишилися без лікарів: що відомо
Наступний матеріал
Як у "Слузі народу" відреагували на припинення фінансування – включення
Loading...

"Стерненку – волю": як минула трьохгодинна акція на підтримку політв'язнів

Стерненку – волю: хто насправді стоїть за суддівським рішенням – "Невигадані історії"

"Справедливість Стерненку": як у Києві пройшла акція на підтримку активіста та політв'язнів – фотогалерея

Під посольством України у Празі відбулася акція підтримки Стерненка

Під час акцій у Києві порушень зафіксовано не було – Нацполіція

Без сутичок і провокацій: як пройшла акція на підтримку Стерненка та інших політв'язнів