Ігор Лапін, депутат ВР VIII скликання
Ігор Лапін, депутат ВР VIII скликання 5 канал

"Провадження проти активістів ми бачили, де справи проти поліції?" – Лапін про сутички під ОП

Читайте по-русски
Проти поліцейських чиновників мають відкрити кримінальне провадження за наказ не пускати протестувальників на місце проведення анонсованої акції, вважає екснардеп

Поліція відкрила низку проваджень проти активістів за сутички з правоохоронцями під час протестів під Офісом президента 23 лютого, проте не відкрито жодної справи проти поліцейських через надмірне застосування сили та наказ не допускати людей на анонсоване місце проведення акції. Про це в ефірі програми "Час Ч" на "5 каналі" сказав депутат VIII скликання Ігор Лапін.

Він прокоментував висунутий протестувальниками ультиматум владі щодо звільнення Стерненка з-за ґрат та забезпечення справедливого суду.

"Ультиматум, я вважаю, не зовсім правильно сформульований. Ультимативні вимоги ні до чого не приводять, якщо ви розмовляєте. Ті, які хочуть зробити, – ті роблять. Але в цій ситуації, доки не вичерпані всі конституційні методи, ми не можемо використовувати право пригнобленого на повстання, яке закріплене в Декларації прав людини ООН", – зазначив Лапін.

"В цій ситуації ми використовуємо всі демократичні способи. Що стосується першої і другої акції, порядку і безпорядку, поліції і переляканого зібрання РНБО – можливо, хтось вірить, що РНБО збиралося, аби десять генералів позбавити звання. Я в таке не вірю… Ми вибороли своє право на мирний протест на Майдані. Громадяни, які анонсували проведення акції біля Офісу президента – вони зробили це відповідно до вимог чинного законодавства. І не пускати їх на місце проведення акції по закону – не можна. Для балансу правосуддя і справедливості в Україні потрібно порушити кримінальні справи проти поліцейських, які віддали злочинний наказ не пускати людей на місце проведення акції", – зауважив він.

"Ми чули про кримінальні провадження проти активістів, які штовхалися з поліцією. О'кей, можливо, якесь відео Антон Геращенко показував. Чого ж він не показав, як побили журналіста з "4 канала", не показав хлопця з розбитою головою. Скільки кримінальних проваджень порушено проти правоохоронців за надмірне застосування сили? Ні одного. Має бути справедливість і закон для всіх. Якщо поліцейський порушив закон – він має сидіти в тюрмі, по ньому має бути аналогічне кримінальне провадження", – наголосив екснардеп.

"З приводу анонсованих безстрокових акцій. Формулювання, можливо, трохи невдале – суть цього полягає не в тому, що ми тут розіб'ємо палатки, сядемо і будемо сидіти, аж поки не посиніємо. Ні, безстроковість тут полягає в тому, що ми будемо їх у демократичному сенсі слова "кошмарити" і напружувати в різних регіонах України, в різних локаціях, в різний час. Не обов'язково сісти в одному місці", – додав Лапін.

Дивіться повний запис програми "Час Ч":

Нагадаємо, 23 лютого під час протестів під Офісом президента на вулиці Банковій у Києві поліція затримала 17 людей, згодом усіх затриманих відпустили.

За даними командира загону швидкого реагування Червоного Хреста Тараса Логінова, понад десять активістів дістали травми під час акції.

 

Попередній матеріал
У США оголосили переможців кінопремії "Золотий глобус-2021" – сюжет
Наступний матеріал
Що відомо про обвал будинку в Одесі – сюжет
Loading...