Акція на підтримку Стерненка
Акція на підтримку Стерненка Фото із відкритих джерел

"Стерненку – волю": як минула трьохгодинна акція на підтримку політв'язнів

Читайте по-русски
Люди вимагають відновити судову систему і перезапустити Вищу раду правосуддя

На акцію підтримки засудженого активіста в середмісті столиці зібралося до 10 тисяч людей. Учасники впевнені, що 7 років буцегарні Сергію Стерненку дали незаконно і що суддя керувався політичними вказівками. Засудженого вважають політв'язнем, як і низку інших загратованих активістів. Тому вимагають переглянути їхні справи, відновити судову систему і перезапустити Вищу раду правосуддя. Інакше анонсують безстроковий протест. 

За півтори години до початку акції, на площі перед Офісом Президента десятки правоохоронців і нацгвардійців. Ще стільки ж на прилеглих вулицях. Та жодних поліцейських кордонів цього разу немає. Забирають бетонні клумби, які перегороджували шлях, і на площу в'їжджає автівка організаторів. За нею сходяться друзі одеського активіста.

"Сергій несе фантастично велику ношу за нас всіх. Навіть якби він не був моїм другом, я була би тут", – розповідає подруга Стерненка Меланія Подоляк.

Лічені хвилини і площу заповнюють люди. Здебільшого, ті, хто навіть особисто не знайомий зі Стерненком, але стежить за подіями в країні.

"Ми з Донецька, ми пройшли пекло і не хочемо, щоб це пекло повторилося тут, у Києві. Мої вимоги, відпустити всіх політв'язнів, не тільки Сергія Стерненка, але його в першу чергу, бо його вирок просто базується на повітрі і мене це обурює, як громадянку і взагалі, як людину", – розповіла учасниця акції Марія.

Та звучить з імпровізованої трибуни ім'я не лише Стерненка, а й інших, стосовно яких нині тривають суди.

"Сьогодні у нас є шанс вибороти свободу не тільки для Сергія Стерненка, а й для Андрія Антоненка за позивним Ріфмастер. Зробити так, щоб були переглянуті справи по Дугарь, по Кузьменко, по Марусі Звіробій, по Чорновіл та інші справи, які ми вважаємо політично вмотивовані", – заявив активіст Мирослав Гай.

Активісти навіть зробили інсталяцію – на східцях до Офісу Президента поклали хліб, вино, свічки і портрет президента.

Крім пересічних українців, прийшли на акцію і чинні нардепи. Ще у вівторок народні обранці від партії "Голос" заявили про збір підписів за відставку Генпрокурорки. Саме її Сергій Стерненко звинувачує у тиску на суд, який заґратував його на сім років. Поставити свій підпис планує і нардеп Гео Лерос.

"Чекати, що якийсь з керівників правоохоронних органів, залишить посаду, я не впевнений, що так станеться. Але завдяки таким акціям, завдяки людям, тому що вони виходять на вулиці, я впевнений, вдасться досягти якоїсь справедливості", – розповів Гео Лерос.

Справедливості пішли шукати до місця роботи наступної адресатки. До генпрокурорки Ірини Венедіктової – треба пройти 3 кілометри. Дорогою – міркують про вибіркове правосуддя.

"Державні інституції мають виконувати свою роботу. суди мають судити чесно, прокурори мають готувати докази, і вони мають бути так представлені, щоб ні в кого, зокрема і в мене як громадянина, не було жодних зауважень, заперечень. оце і суть держави", – вважає учасник акції Андрій Андрушків.

Питання ж у більшості присутніх до генпрокурорки лише одне – як швидко вона піде у відставку.

У закапелку двору на Різницькій вишикувалися спецпризначенці. Напоготові й пожежна. Адже скандуючи вимоги, активісти влаштовують димове та фаєр-шоу.

Негайно звільнити Стерненка й запустити судову реформу – такі завдання ставлять для президента і його "ока государевого" – генпрокурорки. Адвокат їх спрощує – важлива насамперед реакція гаранта.

"Президент, як гарант конституції, від нього комунікації не відбувається. це ж не просто маленький мітинг, щось сталось десь у якому селі, ні. подивіться, тут вийшло близько 7 чи десяти тисяч людей, і це ж говорить про те, що треба реакція по сергію. людям цього буде з головою достатньо", – сказав адвокат Стерненка Масі Наєм.

На згадку про візит – на стінах Офісу генпрокурора залишають наліпки з двома портретами. А правоохоронці – дякують за спокій.

А вже у вівторок, 9 березня, мітингувальники планують навідатися під Будинок профспілок, де судді з усіх регіонів України обиратимуть на з'їзді нового суддю Конституційного суду. Якщо доти влада не виконає вимог, активісти обіцяють безстроковий протест. 

Леся Головата, Ірина Саєвич, Сергій Новіков та Валентин Стрельцов, "5 канал"

"Справедливість Стерненку": як у Києві пройшла акція на підтримку активіста та політв'язнів – фотогалерея

акція підтримки
/
акція підтримки
акція підтримки
/
акція підтримки
акція підтримки
/
акція підтримки
акція підтримки
/
акція підтримки
акція підтримки
/
акція підтримки
акція підтримки
/
акція підтримки
акція підтримки
/
акція підтримки
акція підтримки
/
акція підтримки
акція підтримки
/
акція підтримки
акція підтримки
/
акція підтримки
акція підтримки
/
акція підтримки
акція підтримки
/
акція підтримки
акція підтримки
/
акція підтримки

Попередній матеріал
У США за ініціативи Байдена виділили $2 трлн на відновлення економіки
Наступний матеріал
Пожежа в Чернівецькій лікарні: що відомо про причини трагедії
Loading...

Під посольством України у Празі відбулася акція підтримки Стерненка

Під Офісом Генерального прокурора активісти запали фаєри

Під Одеським СІЗО, де перебуває Стерненко, розпочалася акція підтримки

Хто замовив вирок Стерненку та чи безпечна індійська вакцина Covishield – "Підсумки тижня"

"Стерненку волю": масштабна акція на Банковій – трансляція

Високий запит на судову реформу: хто і як руйнує ставлення українців до Феміди – сюжет