Подолати 205 кілометрів за 40 годин. З Харкова до Краматорська стартували учасники ультрамарафону. Мають на меті привернути увагу до боротьби України за свободу та зібрати донати на дрони-розвідники для військових. У забігу беруть участь троє спортсменів-любителів. До марафону готувалися місяць. Спостерігати за їхнім просуванням можна онлайн. Поки бігуни долатимуть дистанцію, їх підтримуватимуть митці, журналісти та науковці.
О пів на сьому ранку трембіта із Закарпаття заголосила на Північній Салтівці. До понівеченого мікрорайону інструмент привіз спортсмен Павло Рибарук. Він один із трьох учасників ультрамарафону. Бігтимуть із Харкова до Краматорська.
"Наші серця розбиті, і нам треба щось робити, навіть якщо це здається неможливим. І всі ми розірвані і збираємося, власне, заради того, щоб відчути себе потрібними", – зазначив учасник ультрамарафону із Закарпатської області Павло Рибарук.
Ідея марафону виникла майже пів року тому у волонтера Григорія Щербаня під час мандрівки заходом України.
"Я побачив, що там уже війна скінчилася, якось всі дуже розслаблені. Я зрозумів, якщо в Україні почали все забувати, як у 2014 році, то весь світ теж може все забути. І треба нагадувати, що ми тут є, ми боремося за свою свободу", – наголосив організатор ультрамарафону з Харкова Григорій Щербань.
Троє спортсменів-любителів до тривалого забігу готувалися місяць. Окрім Павла та Григорія, бігтиме і волонтерка Юлія Мележик.
"По Лісопарку навіть вдалося побігати, це моє улюблене місце в Харкові. Я думала, туди не скоро можна буде потрапити через мінування, але там були маршрути і ми по стежках, це було круто, і я навіть не помітила, як пробігла там маленький марафон", – пояснила учасниця ультрамарафону з Харкова Юлія Мележик.
205 кілометрів від Харкова до Краматорська бігуни планують подолати за 40 годин. Український рекордсмен Сергій Прескорник каже – це складно. Адже брав участь у забігу на 225 кілометрів без сну. Сьогодні він прийшов підтримати марафонців.
"З таким настроєм і таким посилом, все буде ок. Незважаючи на те, що йде дощ, сніг, я впевнений, все вийде, як вони і планували", – запевнив рекордсмен України Сергій Прескорник.
Під час забігу учасники розповідатимуть про свої відчуття та труднощі в подоланні дистанції онлайн.
"Всі ми майже зібралися, пройшли медичний огляд. Кардіограма показала, що все добре, так що ми налаштовані на успіх", – підсумував організатор ультрамарафону з Харкова Григорій Щербань.
У Харкові марафон підтримуватимуть митці, медійники та науковці. Протягом 40 годин розповідатимуть історії міст, якими пролягає маршрут бігунів. Даватимуть концерти. Стартували бігуни із групою підтримки. Під час ультрамарафону учасники збиратимуть кошти на дрони для військової розвідки.
Оксана Нечепоренко, Антон Авіжас, Харків, "5 канал"
Читайте також: Пробігти 42 кілометри селами Київщини: як паралімпійці збирали кошти на допомогу потерпілим від війни – сюжет
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
Дивіться відео за темою: 50 000 за один забіг: відчайдухи пробіглися Київщиною, щоб зібрати гроші на реабілітацію військових
Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.