шпиталь
шпиталь 5 канал

Єдиний у Миколаївській області шпиталь для ветеранів опинився на межі закриття: подробиці

Читайте по-русски
Харчування пацієнтів останнім часом забезпечують волонтери та ветеранські спілки

Ветеран АТО В'ячеслав Кучер час від часу лікується у Миколаївському шпиталі. Однак, тепер він, як і тисячі його бойових побратимів, можуть залишитися без необхідної медичної допомоги.

Керівниця закладу Олена Кузьміна очолює шпиталь менше чотирьох місяців. За цей час довелося вирішити безліч проблем, утім постійний брак коштів ставить під загрозу роботу шпиталю та здоров'я його пацієнтів.

Медикам постійно затримують заробітну платню. Це при тому, що у медичної сестри чи молодого лікаря вона менша чотирьох тисяч гривень.

"Останній раз зарплатню отримували. Боже, я навіть не можу згадати. В минулому місяці. Але це було за попередній місяць", – психологиня Миколаївського обласного клінічного госпіталю ветеранів війни Марія Курносенко. 

Харчування пацієнтів останнім часом забезпечують волонтери та ветеранські спілки.

"Не копійки не було виділено на харчування. Всі продукти, які знаходяться у нас на складі, як раз привезли ці хлопці", – розповідає медична сестра з дієтичного харчування Наталія Джигота. 

Національна служба охорони здоров'я, яка від квітня фінансує усі медзаклади країни, з Миколаївським госпіталем уклала лише три угоди: на амбулаторне і стаціонарне лікування та хірургічну допомогу. Адміністрація шпиталю сподівається ще на одну – на реабілітацію пацієнтів.

"Сподіваємося, що укладуть договір, який дозволить їм отримати ту різницю, яку їм не вистачає для існування до кінця року. Для закладу це остання надія в цьому році", – каже головний бухгалтер управління охорони здоров'я Миколаївської ОДА Любов Савчук.

шпиталь
шпиталь5 канал

Проблема в тому, що для укладання ще одного контракту потрібно заповнити спеціальну форму. Якої поки що не існує. Нацслужба здоров'я її тільки розробляє.

Гроші, які недоотримав шпиталь, обіцяють частинами нараховувати до кінця року. Але коли виплатять бодай перший транш, поки що невідомо. Тим часом у медзакладі готуються до значних скорочень: роботу втратять щонайменше 80 працівників із трьохсот. Зменшать і кількість ліжок, тож ветерани будуть позбавлені потрібного лікування.

Ніна Агафонова, Семен Ряха, Миколаїв, "5 канал"

Попередній матеріал
"Жму руку. Обнимаю!": як підробили плівки з голосом нібито Порошенка
Наступний матеріал
"Владимир Владимирович, меня обижают порохоботы": мережу підірвав пародійний ролик про Зеленського і Путіна
Loading...

У Харкові медики швидких заявили про тиск з боку Центру екстреної допомоги – що кажуть чиновники

У Львові від коронавірусу померла завідувачка лабораторного центру

Військові привезли допомогу у прифронтову лікарню Луганщини – яка ситуація там

У Слов'янську коронавірус виявили у 22 медпрацівників психоневрологічного інтернату

Цькування родини, відсутність відпочинку та друзів: як пандемія COVID-19 змінила життя медиків

"Терпимо з останніх сил": чому медики Сміли вже два місяці не отримують зарплати і що говорить влада