ЗСУ
ЗСУ скріншот

Як ЗСУ після подій під Іловайськом у 2014 змогли зупинити наступ Росії – Сурков

Читайте по-русски
Українське військо змогло зберегти плацдарм і не пустити ворога на лівий берег Сіверського Дінця

Після вторгнення росіян на українську територію 24 серпня 2014 року в бойовиків значно посилився технічний і людський ресурс. Наприкінці серпня командування ЗСУ ухвалило рішення про вивід українських військ із ЛАП, розповідає військовий аналітик Олександр Сурков в ефірі проєкту "Таємниці війни" на "5-му каналі". Він пояснив, що відбувалося навколо летовища і що змусило українське командування приймати таке рішення.

Після 24 серпня, коли російська армія зайшла на територію України, Хрящувате і Новосвітлівка, де знаходилися опорні пункти ЗСУ, були знищені артилерією – і українському війську довелося звідти відступити в сторону Луганського аеропорту, пояснює аналітик.

"Крім того, танковий підрозділ, який знаходився в місті, почав діяти одразу в декількох напрямках по наших опорних пунктах із середини міста. Це критично змінило ситуацію", – розповідає Сурков.

"Тим не менше, військо і наші сили, які були в секторі "А", виконували свою задачу, стійко тримали позиції. З 24 по 31 серпня просування російських сил вимірювалося рубежами в сотні метрів. За їхніми розвідданими, вони за день могли пройти не більше ніж на 600 метрів. Тобто оборону тримали міцно. І тільки відсутність резерву і вже на той час панування артилерії примусило ЗСУ залишати позиції послідовно", – пояснює він.

Олександр Сурков розповідає, що якщо 31 серпня група ЛАП ще знаходилася на місці, то 1 вересня її вивели, і так луганський плацдарм залишили. Тими ж днями, коли тривали бої в районі Іловайська, сили ЗСУ тут протрималися, змогли зберегти рубіж оборони, відійшли на трохи інші позиції – і це дозволило в майбутньому зберегти плацдарм і не пустити ворога на лівий берег Сіверського Дінця, зберегти ті позиції, де ми знаходимося досі.

Раніше 5.ua писав про те, що розвідник ЗСУ розповів про службу на "нулі".

Попередній матеріал
Україна має жорстко реагувати на брязкання російською зброєю – Турчинов про військові навчання
Наступний матеріал
Під Львовом водій фури засипав трасу щебнем, щоб не платити за перегруз
Loading...