.
. скріншот

Як змінилася розвідка ЗСУ за роки війни з Росією – Сурков

Читайте по-русски
До початку війни ЗСУ мусили користуватися реактивними безпілотниками з плівочними фотоапаратами

Військова розвідка ЗСУ за останні 6,5 років зазнала значних змін – адже з початком російської агресії в Україні необхідно було будувати захист від загарбника. Будувати майже з нуля. Про те, яким було оснащення українських розвідників навесні 2014 року і чого бракувало розвідці ЗСУ, розповів військовий аналітик Олександр Сурков.

"До початку бойових дій ми прийшли майже без сучасних засобів технічної розвідки. Безпілотна аеророзвідка з'явилася лише завдяки волонтерам, всі ж засоби в розпорядженні штабу АТО були застарілими – літаки та безпілотні реактивні апарати з плівочними фотоапаратами. Говорити про будь-яку оперативність таких даних практично неможливо", – розповідає експерт.

Крім того, на початок 2014 р. Україна не мала укладених договорів із організаціями, що поставляють сателітну інформацію, такими як NASA, пояснює Олександр Сурком.

"Сателіти – дорога річ. Більшість країн їх не має і звертаєтся для отримання військової інформації до таких фундацій як NASA. Ми на той момент із ними не співпрацювали, тому, за інформацією від офіцерів штабу АТО, сателітні знімки надходили з затримкою 1–2 тижні – і це вдалося усунути тільки під початок дебальцевської операції", – каже він.

За словами військового аналітика, у 2014 році основним джерелом даних для ЗСУ були радіоперехоплення й інформація від мешканців.

"На сьогодні ж тактична розвідка забезпечує інформацією війська, що стоять на лінії зіткнення, оперативними даними, бо не слід забувати, що позиційна війна з таким противником як Росія будь-якої миті може перейти до активної фази", – нагадує Сурков.

Зокрема, розповідає він, американські безпілотні розвідники Global Hawk, починаючи з 2015 року, літають над зоною зіткнення і над окупованою частиною Донбасу раз на місяць, забезпечуючи оперативною інформацію країни НАТО та українську армію.

Дивіться випуск "Таємниць війни" про українську розвідку: "Тихо пішов – тихо прийшов": що розвідник ЗСУ розповів про службу на "нулі"

Попередній матеріал
Рахують рибний молодняк: як рибінспектори у Черкасах встановлюють нові ліміти вилову риби
Наступний матеріал
Імпічмент Зеленського: реакція патріотів на Шуми ТКГ – "Невигадані історії"
Loading...