Дельфіни
Дельфіни 5 канал

Як в Одесі рятували дельфінів, які застрягли біля пляжу "Чайка" – сюжет

Читайте по-русски
Сім'я афалінів наблизилася ближче до узбережжя, бо одному стало зле

Незвані, проте приємні гості відвідали одеське узбережжя. Група із семи дельфінів припливла на пляж "Чайка". Відпочивальники такому видовищу зраділи, а от екологи занепокоєні. Кажуть, така поведінка тварин свідчить, що сюди привела їх проблема. Яка? Дізнавалися одеські кореспонденти "5 каналу".

П’ятеро дорослих та двоє дитинчат афалінів приплили на пляж кілька днів тому. Екологи визначили: це – сім’я дельфінів. Вони наблизилися ближче до узбережжя, бо одному стало зле.

Тут спокійніші води і їм легше допомагати своєму родичу залишатися на плаву.

"Періодично під водою помітно, що дельфін перекидається на спину і другий дельфін його тримає, допомагає йому спливати, тримає його рівно для того, щоб він, забираючи повітря, не захлинувся", – каже Владислав Балінський, біолог.

Міська влада заборонила використовувати в акваторії пляжу "Чайка" будь-які плавзасоби, а людей попросили не підпливати до диких тварин.

Рятувальники намагалися нагодувати дельфінів. Скидали у воду рибу. Однак вони її не їли. У міськраді стверджували: все через те, що ссавці налякані і у стресі. Натомість, на думку екологів, дельфіни не голодні. Риби у морі багато. Чіпати тварин не треба.

"Чисто з точки зору економії сил своїх вони знайшли гавань, захищену пірсами з двох сторін і захищену хвилерізом", – розповідає Владислав Балінський, біолог.

Під ранок неділі тварини самі вирішили дилему екологів та міської влади. Як повідомили у міскраді, дельфіни таки перепливли хвилеріз та покинули акваторію одеського пляжу. Таємницю – чому тут вони зупинилися на чотири дні забрали із собою.

Слава Станіславська, Володимир Кацман, "5 канал"

Попередній матеріал
Шантаж Путіна: як президент РФ хоче поділити світ – "Машина часу"
Наступний матеріал
Найбільша державна теплогенеруюча компанія "Центренерго" на межі банкрутства – "СтопРеванш"
Loading...

В Іспанії через спалах коронавірусу на фермі знищать більш як 92 тисячі норок

Турбота про чотирилапих: як у Черкасах місцеві рятують безпритульних тварин від спеки