Зоопарк
Зоопарк 5 канал

На Львівщині сім'я завела великих екзотичних кішок: як сусіди реагують на хижаків – сюжет

Читайте по-русски
Любов до диких котиків переросла в хобі

Рисей, оцелотів та бобкетів – таких екзотичних хижаків утримують на власному подвір'ї мешканці Борислава, на Львівщині. Утім, не всім таке сусідство до вподоби. Для небезпечних тварин створені неналежні умови, певні місцеві жителі. Як живуть великі кішки у приватному будинку та чи законно тримати їх удома? Розбиралася кореспондентка "5 каналу" Марта Шикула.

Оцелоти Тайсон та Кайла – найбільша гордість приватного мінізоопарку. Хижаків привезли з Чеського звіринцю. В Україні представників такої породи більше немає.

"В туалет вони ходять під землю. Спеціально для них вимурували. Цей вид взагалі є майже вимерлий. Люди їх просто винищували на хутро. У зоопарках їх майже немає. Ми сподіваємося, щоб нам вдалося вивести потомство. Це кішки, але вони як пітони. Вони є дуже повільні, але реакція під час полювання дуже миттєва", – каже Лія Левицька, господиня.

Історія появи домашнього зоопарку Лії Левицької розпочалася три роки тому. Першою хижачкою, яка тут з'явилася, стала рись Тіна. Маленьке кошеня господарі помітили під час екскурсії на ранчо у Словенії.

"Маленьке котеня бігало між людьми. І ми здивувалися, бо бачили, що це хижак, а не звичайний котик. Ми просто закохалися і дочка сказала: цей котик має бути в нас. Тварина мусить мати пару, в німецькому зоопарку ми знайшли котика", – розповідає Лія Левицька, господиня.

А далі любов до диких кішок переросла в хобі. Нині домашній зоопарк налічує 8 екзотичних звірів. Усіх господарі придбали в європейських зоопарках. Окрім оцелотів та рисей тут мешкають бобкети, сервал і саванна. Для тварин, переконують власники, облаштували максимально комфортні умови: великі клітки, справжні дерева та водойму.

Найгостинніші в домашньому зоопарку сервали та саванна. Це – хижі африканські ссавці. Будь-хто може зайти до їхньої клітки, взяти на руки, сфотографуватися і побавитися.

Особливого догляду дикі кішки не потребують, головне, кажуть господарі, вчасно прибирати за ними та годувати.

"Раціон кішок – це курятина, індик, кролик, ягня. Свиняче м'ясо не даю. Травичку кожен день даємо, вони раді. Прибираю", – говорить Андрій Балан, господар.

До екзотичного сусідства більшість місцевих вже звикли.

"Зовсім не страшно, всі коти у вольєрах, захищені, ми сюди з дітками приходимо, бавимося. Нічого страшного нема", – каже Олена Хорошилова, сусідка.

Утім, приватний звіринець подобається далеко не всім. До Держекоінспекції місцеві жителі надіслали скаргу про неналежне утримання тварин.

Порушення знаходять. Тваринам тут затісно, а ліцензії на їхнє утримання немає.

"Трохи менша площа, ніж має бути по утримуванню диких тварин. Приблизно 29 метрів в них, а має бути 34. Має бути дозвіл на утримання, який має видати Міністерство природних ресурсів, а, на жаль, немає", – каже Микола Барабаш, інспектор Держекоінспекції у Львівській області.

Чи можуть власники зоопарку утримувати диких тварин – вирішуватиме суд.
Тим часом господарі планують завести ще пару хижаків та запрошують відвідати їхній мінізоопарк.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львівська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Як може перекроїтися політична мапа України після місцевих виборів – "ІнфоВечір"
Наступний матеріал
Нашестя величезних тарганів у Черкасах: як рятуються місцеві та що кажуть науковці
Loading...

У мережі знайшли кота, який їсть як екскаватор – відео

Турбота про чотирилапих: як у Черкасах місцеві рятують безпритульних тварин від спеки

Яка зебра попереду: нова оптична ілюзія, що спантеличила сотні людей

Як кішка поводитиметься з яйцем: новий флешмоб підкорив котолюбів усього світу

13 котів, які й миті не можуть прожити без своєї людини

15 неймовірних фактів про природу, яких вам не розповідали у школі