Мавпочка

У Миколаївському зоопарку показали дитинча рідкісного виду мавп – у чому особливість

5 канал

Отримати таке потомство від едипових тамаринів Миколаївський зоопарк намагався давно

Уперше в Миколаївському зоопарку показали дитинча рідкісного виду мавп – едипового тамарина. Це карликові мавпи, у природі на межі вимирання, у зоопарках не дуже розмножуються, тому в Миколаївському звіринці дуже пишаються дитинчам і бережуть як рідного.

Крихітне мавпеня із кумедною гривкою. Отримати таке потомство від едипових тамаринів Миколаївський зоопарк намагався давно. Адже досвід утримання цих тварин мають: різні пари мешкали тут уже більш як 10 років. Утім до цього жодна спроба успіхом не завершилася.

"Домогтися вдалого розмноження не вдавалося. То пару не могли сформувати. То вік не відповідав – самець старий, самка молода або навпаки. Або просто не розмножувалися", – розповідає завідувач відділу приматів Миколаївського зоопарку Павло Ждано.

Декілька разів мати просто відмовлялася годувати малечу. Це доволі розповсюджена проблема, говорять фахівці. Штучно вигодувати маленьких тамаринів теж не вдавалося. І зрештою, молода пара, яка три роки тому прибула з Києва, змогла виростити перше дитинча.

Ці тварини дуже рідкісні. Мешкають на невеличкій території у Колумбії. Едипів тамарин дуже постраждав від вирубування тропічних лісів. Власне, зоопарки і є остання надія виду на виживання. У Миколаївському звіринці сподіваються: маленький тамарин потрапить до програми збереження та розведення рідкісних видів. Але це точно буде нескоро.

"Тут вся справа в терміні вигодовування. Якщо період підсисний у певного виду триває певний час, то тільки після цього періоду можна буде говорити про його переміщення", – пояснює науковий співробітник Миколаївського зоопарку Віктор Дьяконов.

Зараз у зоопарку сподіваються, що черга невдач закінчилася. І тамарини почнуть стабільно приносити потомство. Адже ця пара молода, їм лише по три роки. Живуть тамарини до 15 років.

Ніна Агафонова, Олег Тимошенко, Миколаїв, "5 канал"

ПРОКОМЕНТУЙТЕ