Захисні костюми на медичних працівниках
Захисні костюми на медичних працівниках 5 канал

Як у Тернополі та Черкасах готуються до епідемії коронавірусу – подробиці

Читайте по-русски
Для пацієнтів із підозрою на коронавірусну пневмонію облаштували ізольовані палати

Ізольовані бокси та захисні костюми продовжують готувати медики в лікарнях по всій країні. Усе, щоби бути готовими до коронавірусу. На якому етапі підготовка в Тернополі та Черкасах, дізналась кореспондентка "5 каналу" Яна Лимаренко.

Хворі одразу зі "швидкої" заходитимуть в оглядову кімнату через окремий вхід. Якщо тут лікар помітить підозру на коронавірус – пацієнтів відправлять до окремого боксу.

Власна безпека – на першому плані. Пацієнтів із симптомами, схожими на коронавірус, лікарі мають оглядати у спеціальних костюмах.

Для пацієнтів із підозрою на коронавірус у Черкаській лікарні облаштували ізольовані палати. Одночасно тут готові надавати допомогу чотирьом хворим. Саме стільки апаратів штучної вентиляції легень у відділенні. Для хворих на коронавірус вони найнеобхідніші, адже інфекція уражає легені. Обладнання не вистачає, проте ліків удосталь – запевняють медики.

"На епідемію грипу чи на підвищення захворюваності по грипу, які відбуваються щороку, нам необхідна така ж апаратура і такі ж запаси таких же медикаментів, тому в нас це звичайна ситуація штатна, коли ми надаємо допомогу хворому на грип", – каже Світлана Волгіна, директорка Черкаської міської інфекційної лікарні.

"Є можливість перепрофільовувати відділення, в яких можна буде приймати велику кількість людей, ми будемо бачити відділення, в яких лежить менше важких хворих – ті ж самі терапевтичні відділення можуть бути перепрофільовані", – каже Юрій Лисюк, заступник голови Черкаської ОДА.

Тим часом усі лікарні Тернополя працюють у режимі підвищеної готовності. Пацієнтам закладу додатково міряють температуру та дізнаються, чи були вони у країнах, де зафіксовані випадки коронавірусу.

"З медичним персоналом інфекційного відділення були проведені спеціальні навчання на рахунок надходжень з підозрою на коронавірус в інфекційне відділення лікарні, і ми були ознайомлені з алгоритмом дій", – говорить Наталія Майор, медсестра.

Для прийому пацієнтів із підозрою на коронавірус у місцевій Лікарні швидкої допомоги облаштували п'ять ізольованих боксів. Але вентиляційна система в закладі – одна на всі палати. Це загроза для інших пацієнтів, запевняють лікарі. На термінову перебудову вентиляції з міського бюджету виділили 100 тис. грн.

Захисні костюми на медичних працівниках
Захисні костюми на медичних працівниках5 канал

"По вимогах до інфекції коронавірус, тут є особливі вимоги до вентиляційної системи. Тому розроблена кошторисна документація, ми готові цю вентиляційну систему зробити локально для боксованих палат", – говорить Ярослав Чайківський, директор Тернопільської лікарні швидкої допомоги.

Тернопільські чиновники відкрили гарячу лінію та планують роздавати листівки з інформацією про коронавірус. Крім того, у місті ініціювали заходи з дезінфекції.

"Забезпечити регулярне оброблення транспорту громадського, дезінфекцію транспорту, зобов'язати приватних перевізників самостійно закупити засоби гігієни. Продовжуємо дію обмежень будь-яких масових заходів в закритих закладах", – каже міський голова Тернополя Сергій Надал.

Нині жодного хворого на коронавірус в Україні не зафіксували. Для профілактики лікарі радять дотримуватися тих самих рекомендацій, як і для сезонних ГРВІ.

Яна Лимаренко, Леся Маньковська, Черкаси-Тернопіль, "5 канал"

Попередній матеріал
Від столу лікарі не відходили майже п'ять годин: у Львові вперше провели унікальну операцію
Наступний матеріал
Як в Україні виявляють коронавірус – пояснення заступника голови МОЗ
Loading...

У МОЗ повідомили, куди повезуть перші тест-системи для виявлення коронавірусу

У Чернівцях госпіталізували другу людину з підозрою на коронавірус – подробиці

Паніки немає, але поведінка людей змінилася – лікарка з Італії про ситуацію в країні

"Укрпошта" знову відправляє і приймає посилки з Китаю

Результати тестів евакуйованих з Уханю – основне з брифінгу головного санітарного лікаря

МОЗ про екватор обсервації в Нових Санжарах: "В евакуйованих з Китаю підвищення температури не зафіксовано"