Віктор Ляшко
Віктор Ляшко 5 канал

Результати тестів евакуйованих з Уханю – основне з брифінгу головного санітарного лікаря

Читайте по-русски
У тих, хто в'їжджає у країну, братимуть контакти, щоб відстежувати їхній стан здоров'я

Нові алгоритми дій на кордоні запровадили від сьогодні в Україні, щоб запобігти проникненню коронавірусу. Про це повідомив новопризначений головний санітарний лікар України Віктор Ляшко. Кого саме Кабінет Міністрів призначив на цю посаду – знає кореспондентка "5 каналу" Леся Головата.

Жодного випадку захворювання на коронавірус в Україні не зафіксовано, зокрема і в евакуйованих з китайського Уханю. Про це заявив заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко, який має повноваження вводити карантин та обмежувати заходи щодо непоширення уханської коронавірусної інфекції.

Він зазначив, що у 103-х людей, які перебувають в обсервації в Нових Санжарах, на Полтавщині перші тести негативні.

Крім цього, зі слів Ляшка, МОЗ запровадило новий алгоритм дій на кордоні для запобігання коронавірусу. У тих, хто в'їжджає у країну, не лише мірятимуть температуру, а й братимуть контакти, щоб відстежувати їхній стан здоров'я.

Разом із прикордонниками чергують епідеміологи. А на семи найбільших пунктах пропуску із країнами Європейського Союзу стоять і карети швидкої допомоги. Якщо виявлять хоча б одного пасажира із підвищеною температурою, тоді його ушпиталять до інфекційної лікарні, в якій проведуть обстеження. Нині ж, за словами Віктора Ляшка, у кожній області вже визначили по дві опорні інфекційні лікарні.

"У кожній області визначено по дві опорні бази, які прийматимуть перші випадки. В кожній з цих опорних баз є інфекційні бокси в інфекційних відділеннях, є апарати штучної вентиляції легень, є кисневі концентратори або централізоване підведення кисню, тобто вони готові надавати реанімаційні заходи", – заявив Віктор Ляшко. 

Прем'єр-міністр Олексій Гончарук зосередився на кадрових ротаціях. Він повідомив, що зустрівся з головою фіскальної служби і вони узгодили, що найближчим часом буде звільнено всіх очільників обласних фіскальних представництв та керівництво Центренерго та обленерго – це ті підприємства, які готуються до великої приватизації.

Не зміг Гончарук уникнути і питань про ймовірну відставку.

"Я скільки себе пам'ятаю, мене звільняють. Уряд працює в нормальному звичному режимі. Кожен день ми наступаємо на хвіст якійсь корупційній лавочці. Ніяких заяв не писав, з президентом відповідних тем не обговорював", – заявив Гончарук.

Він додав: "Пана Сергія Тігіпка бачив, я з ним зустрічався, як і з багатьма іншими. Нам дійсно потрібно посилення радниками, людьми, які дійсно дуже добре розуміють, що таке промисловість. Тому спілкування у мене було дуже багато і з різними людьми".

Нагадаємо, евакуйовані з китайського Уханю українці та іноземці пробули в обсервації вже 7 днів. В жодного з них немає симптомів ГРВІ.

Попередній матеріал
Епідемічного поширення коронавірусу в Україні ніхто не прогнозує – кандидат медичних наук
Наступний матеріал
Паніки немає, але поведінка людей змінилася – лікарка з Італії про ситуацію в країні
Loading...

МОЗ про екватор обсервації в Нових Санжарах: "В евакуйованих з Китаю підвищення температури не зафіксовано"

Коронавірус потрапив до Греції – що відомо

МОЗ планує відновити посаду головного державного санітарного лікаря

Коронавірус дістався Іспанії: підтверджено 7 випадків захворювання

Спалах коронавірусу в Італії: що відбувається у країні – включення

Маска, рукавиці і термометр: на КПВВ Тиса розпочалася перевірка на коронавірус – подробиці