Операція
Операція 5 канал

Від столу лікарі не відходили майже п'ять годин: у Львові вперше провели унікальну операцію

Читайте по-русски
У пацієнта були критичні ураження коронарних артерій та великий ризик повторного інфаркту

Операція на відкритому серці. Її вперше провели в Лікарні швидкої допомоги у Львові. Прооперували 57-річного чоловіка. Від столу лікарі не відходили майже п'ять годин. Як нині почувається пацієнт, дізнавалася Марта Шикула.

Кардіохірург оглядає пацієнта перед випискою. Олексію Дімарову зробили операцію на відкритому серці. Нині чоловік почувається бадьоро.

"Фактично з першого дня треба було вставати, ходити, їсти, чим більше навантажень – тим краще", – розповідає Олексій Дімаров, пацієнт.

До медиків Олексій звернувся минулого тижня. Чоловік відчував сильний біль у серці та задихався під час ходьби.

"2017 року, коли я на ногах переніс інфаркт, з'ясувалося через рік, що це інфаркт. Вирішили робити стентування, але після коронографії з'ясувалося, що потрібно робити операцію на прямому серці", – каже Олексій Дімаров.

Це був єдиний спосіб врятувати життя. Тож на операцію Олексій погодився одразу.

"Кожній людині страшно, але якось ми поговорили з лікарями, я їм повірив. Навіть не вагався. Повірив, і це дало такий результат", – говорить Олексій.

"У пацієнта були критичні ураження коронарних артерій, були болі і був великий ризик повторного інфаркту. Серцевому м'язу було недостатньо оксигенової крові", – каже Роман Домашич, кардіохірург Лікарні швидкої допомоги Львова.

Операція на відкритому серці тривала майже п'ять годин. Лікарі замінили серцевий клапан і зробити шунтування. Задля цього серце 57-річного пацієнта довелося зупинили на півтори години.

"Складність операції полягала в тому, що великий об'єм операції. Насосна функція серця була зменшена в 2 рази", – каже Роман Домашич.

Операцію на відкритому серці в Лікарні швидкої допомоги провели вперше. Розповідають: можливість допомагати таким пацієнтам з'явилася після того, як у медзакладі відкрили кардіологічне відділення із сучасним обладнанням.

"Ми зараз запросили найкращих кардіохірургів України, відкрили кардіохірургічне відділення. Ми взяли з Львівської області, з Тернопільської області і ще збільшуємо команду з інших регіонів України – Київ, Одеса і Харків", – повідомляє Олег Самчук, головний лікар Лікарні швидкої допомоги Львова.

Додому Олексія Дімарова виписали за тиждень після операції. За прогнозами лікарів, вже за місяць він зможе повернутися на роботу. Тим часом у лікарні вже утворилася черга з пацієнтів, які потребують таких операцій.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

Попередній матеріал
Мілітаризація Криму та безпека в Чорноморському регіоні – триває форум Age of Crimea – включення
Наступний матеріал
Як у Тернополі та Черкасах готуються до епідемії коронавірусу – подробиці
Loading...

Львівські онкохірурги видалили 20-кілограмову пухлину: як змінився стан пацієнтки – сюжет

"Не було ні страху, ні болю": в Україні вперше на районному рівні трансплантували нирку – як почувається пацієнтка

Вперше в Україні медики районної лікарні трансплантували нирку

У Дніпрі медики лікарні імені Мечникова вже вдруге врятували життя ветерану АТО – подробиці неймовірної історії

"Є бажання трохи віддати цій країні": канадський хірург безкоштовно робить операції військовослужбовцям ЗСУ

Після удару струмом упав із високовольтної вишки: батьки 9-класника Жені просять допомогти з лікуванням