На Дніпропетровщині пацієнти отруїлися наркозом
На Дніпропетровщині пацієнти отруїлися наркозом 5 канал

Смерть від "токсичного шоку": на Дніпропетровщині пацієнти отруїлися наркозом, є загибла

Читайте по-русски
"Токсичний шок": на Дніпропетровщині пацієнти отруїлися наркозом, є загибла

Токсичний шок після застосування наркозу під час планових операцій – отримали сім пацієнтів на Дніпропетровщині. Інцидент стався у Міській лікарні Кам'янського №9. Від ускладнень одна людина померла, ще одна у вкрай тяжкому стані. Препарати, які застосовували, – вилучили правоохоронці. Застосування цих засобів призупинене по всій країні. Пацієнтів після отруєння рятують в обласній лікарні.

54-річний Станіслав Токаренко потрапив до реанімації Дніпропетровської обласної лікарні ім. Мечникова після планової операції в міській лікарні Кам'янського. Шість діб тому йому видалили камені з жовчного міхура. Операція пройшла вдало, розповідає чоловік. Однак тієї ж ночі йому стало зле.

Згадує: "Я ходив після операції, все було нормально. І ось це сталося... Там нам нічого говорили, нічого говорили".

Протягом двох діб із діагнозом "токсичний шок" до лікарні імені Мечникова потрапили семеро пацієнтів. За словами медиків, у людей страждають нирки, печінка, не витримує серце. Одну жінку врятувати не вдалося, вона померла. Ще одна – у вкрай тяжкому стані.

"Нам вдалося її вивести з коми, однак у неї сопор. Як і раніше ми їй проводимо діаліз кожен день. Кожна процедура дуже дорога, більше 20 тис. грн, і намагаємося, щоб вона вижила. Поступово відновлюються нирки і печінка, але стан залишається важким", – звітує головний лікар Дніпропетровської обласної лікарні ім. Мечникова Сергій Риженко.

Медики припускають, що токсичний шок пацієнти могли отримати від одного з препаратів наркозу. З лікарні Кам'янського всю партію цих медикаментів вилучили правоохоронці. Планові операції скасували. Урядова комісія лікарську помилку виключає.

"До нас приїжджав експерт з питань анестезіології, який зробив висновок, що лікарі діяли дуже кваліфіковано. І лікар, який проводив наркоз, він не просто рядовий фахівець, він наш міський фахівець анестезіології, доктор медичних наук", – запевняє начальник управління охорони здоров'я Кам'янської міськради Юлія Манаєнкова.

Препарати, які могли спричинити тяжкі ускладення, закуповувалися нецентралізовано – повідомили в обласному департаменті охорони здоров’я. За термінами зберігання вони придатні для використовування.

"Хто винен, хто купував, коли, у кого – на ці питання відповість комісія в рамках кримінальної справи. Це наш український виробник, тому повідомлення дано на всю Україну. І терміни придатності препарату, і терміни дії, і зберігання – відповідали тим режимним положенням, які існують в лікарнях", – зауважує директор департаменту охорони здоров'я Дніпропетровської ОДА Валерій Сердюк.

Правоохоронці розслідують випадок отруєння наркозом пацієнтів за статтею "неналежне виконання професійних обов'язків лікарями або фармацевтами". У справі призначена низка експертиз.

Наталя Світлова, Олександр Пронський, Дніпропетровська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Скандал року-2019 за версією "Спостерігача" – найгучніші розслідування
Наступний матеріал
Обвинувачених у справі теракту в Харкові таки готують до обміну – прокурор
Loading...

"Є бажання трохи віддати цій країні": канадський хірург безкоштовно робить операції військовослужбовцям ЗСУ

Після удару струмом упав із високовольтної вишки: батьки 9-класника Жені просять допомогти з лікуванням

У Львові хірурги успішно видалили малюкові гігантську пухлину, розміром більшу, ніж він сам – сюжет

"На рівні районів – ми перші": у Ковелі провели операцію на відкритому серці – як почувається пацієнт

Потрібна термінова пересадка серця: батьки просять допомогти врятувати життя синові

Гуманітарна допомога: як лікарі Південної Кореї, Австралії та України рятують усмішки армійців ЗСУ