Обвинувачені у справі теракту в Харкові
Обвинувачені у справі теракту в Харкові 5 канал

Обвинувачених у справі теракту в Харкові таки готують до обміну – прокурор

Читайте по-русски
Представник потерпілих наголосив – у разі обміну наполягатимуть на кримінальному переслідуванні причетних до звільнення обвинувачених

Довічне ув'язнення та зміну запобіжного заходу задля обміну бранцями – запропонував прокурор під час дебатів у справі теракту біля харківського Палацу спорту.

У Харкові добіг кінця розгляд справи, який тривав близько 5 років. 22 лютого 2015 року стався вибух біля Палацу спорту під час мирної ходи активістів Євромайдану. Терористи заклали протипіхотну міну в кучугурі снігу. Від вибуху тоді загинуло четверо людей та ще дев'ятеро дістали поранення.

По "гарячих слідах" тоді було затримано трьох підозрюваних – Володимира Дворнікова, Віктора Тетюцького та Сергія Башликова. Протягом усього судового процесу вони не визнавали своєї провини та трималися зверхньо. У суді сьогодні вони прохали їх виправдати.

Під час заяви прокурора рідні загиблих не змогли стримати емоцій. Потерпілі були одностайні у своєму рішенні – вони підтримують довічне ув'язнення обвинувачених і категорично виступають проти обміну. Своє рішення суд має оголосити 28 грудня.

Представник потерпілих запевнив, у разі обміну – вони наполягатимуть на кримінальному переслідуванні всіх причетних до звільнення обвинувачених.

"Ми багато разів казали, що незаконно утримуються під вартою обвинувачувані. Нас ніхто не чує, всі апеляційні скарг відхиляються", – бідкався адвокат обвинуваченого Ігор Нагорний.

"Вимога щодо зміни запобіжного заходу пов'язана винятково з необхідністю дотримання домовленості нашого президента щодо обміну військовополоненими… Я просив покарання у вигляді довічного позбавлення волі, це обґрунтовано", – прокоментував представник обвинувачення Володимир Лимар.

"На думку потерпілих, саме факт внесення цих осіб до списків обміну є злочином, вчиненим посадовими особами держави. Якщо президент узгоджував ці списки, не виключено, що в його діях є ознаки злочину. Ці особи не є учасниками Мінських перемовин", – наголосив представник потерпілих Олег Головков.

Нагадаємо, сьогодні ж у Харкові протестували проти обміну "убивць дітей".

Попередній матеріал
Смерть від "токсичного шоку": на Дніпропетровщині пацієнти отруїлися наркозом, є загибла
Наступний матеріал
Фронтовий марафон: бійці 10-ї ОГШБр розпочали челендж "Від Маріуполя до Станиці"
Loading...