Піддослідні Кремля: як у Криму окупанти проводять на людях експерименти з "вакциною" від COVID-19

Коронавірус в окупованому Криму 5 канал / Час. Підсумки тижня
У Меджлісі кримськотатарського народу повідомляють, що на півострові лютує пандемія, а окупанти приховують реальну кількість смертей

Українська влада готова розгорнути гуманітарні табори на адмінкордоні з Кримом. Про це вже заявив віцепрем'єр-міністр України, міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков. Усе через погіршення ситуації з коронавірусом на півострові.

Київ готовий розгортати гуманітарні табори на лінії розмежування, тобто біля наших пунктів пропуску, і обладнати їх, зокрема, аптечними кіосками. Про те, що на півострові лютує пандемія, кричить Меджліс кримськотатарського народу.

Його представники вже звернулися до ОБСЄ. Просять комісію відвідати півострів і поглянути, що там відбувається насправді. "Підсумки тижня" дізналися про переповнені кримські лікарні. Про приховування статистики. І відмови людей вакцинуватися російською вакциною. Якщо ж пацієнт на півострові помирає від коронавірусу, то діагноз на папері – здебільшого пневмонія. Що коїться в Криму – дізнатися більше спробувала Ганна Рибалка.

Окупований і заражений. Як у Криму окупанти грають у піжмурки з коронавірусом і приховують реальну кількість смертей.

Ольга Скрипник, голова правління "Кримська правозахисна група", говорить: "Статистика, яку вони показують, вона навіть менша, ніж була навесні".

Як туристичний сезон переріс у смертельну кримську осінь.

Відпочивальники в Криму
Відпочивальники в Криму5 канал / Час. Підсумки тижня

Добровольці на "Супутник". Російська вакцина спричинила бунт серед лікарів та кримчан. "Ви будете робити щеплення від коронавірусу? – Ні, не готовий. Все, дякую".

Сімферопольський активіст та блогер Ілля Большедворов – один з небагатьох кримчан, які не бояться критикувати окупаційну владу півострова. На початку осені Ілля та ще декілька активістів написали про те, що лікарі відмовили тяжким хворим на COVID-19 у госпіталізації. Згодом інфіковані померли. А справжню причину їхніх смертей – приховали.

"Ховали в масках та рукавичках, але діагноз – набряк легенів, ніякого COVID-19. У день поховання лише на цьому цвинтарі в такий самий спосіб поховали 12 людей. Ось так у Криму борються зі статистикою смертності. Мертва тиша рятує чиновників від відставки і губить життя людей, які з їхнього дозволу ходять на джаз-паті", – пише у Facebook кримський активіст Ілля Большедворов.

Після розголосу в соцмережах тутешнім чиновникам дали публічний наганяй, а до Іллі навідалися ФСБівці з обшуками.

Ілля Большедворов, кримський активіст, голова "Кримського антикорупційного комітету", розповів "5 каналу": "Я почав привертати увагу до цієї проблеми, тому що люди вмирали. У мого знайомого помер брат і його дружина. Одночасно два члени сім'ї – через те, що ніхто не лікував їх належним чином. Відмовляли в госпіталізації до останнього".

Лікарня в Криму
Лікарня в Криму5 канал / Час. Підсумки тижня

Насправді COVID-19, а на папері діагноз – "пневмонія". Про штучне заниження статистики в угоду кремлівським призначенцям ще від початку пандемії говорять у "Кримській правозахисній групі". Окупаційна влада нині звітує: щодня виявляють близько двохсот нових випадків заражень. Ця цифра занижена щонайменше втричі, переконані й у Меджлісі кримськотатарського народу.

"У розпалі було закінчення курортного сезону. Через нього, на мій погляд, ця хвиля і почалася", – каже Наріман Джелял, перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу. 

Наріман Джелял
Наріман Джелял5 канал

Правозахисниця Ольга Скрипник говорить: "Літаки з Москви, яка є найбільш ураженим регіоном Російської федерації, починаючи з травня, постійно курсують до Криму. Ці люди не мають жодних обов'язків щодо самоізоляції. Починаючи з травня, кількість цих літаків була збільшена. Ну як же ж, курортний сезон".

Та навіть тепер самоназвані керівники Криму кличуть росіян їхати на святкування Нового року.

"Рух є в усіх регіонах. Москва ж відкрита, і не закривалася. Немає практики, коли новоприбулих відправляють на обсервацію", – каже Аксьонов.

А тепер порівняймо. Російських туристів із найбільш заражених міст зграями пускають на півострів без будь-яких умов. Натомість українці, щоб потрапити до Криму, мають право лише на одну поїздку до півострова на час карантину. Та й то за умови наявності доказів, що їдете до родичів. А ще кримчан із материка окупанти пускають на півострів лише з російським паспортом. 

А от чи загрожує ситуація з навалою заражених туристів у Криму мешканцям материкової України? Про правила перетину адмінкордону на КПВВ розповідають прикордонники.

Іван Шевцов, начальник прес-служби Херсонського прикордонного загону, каже: "Ті громадяни, які повертаються з Криму на материк, під час перетину адмінмежі зобов'язані встановити додаток "Дій. Вдома". Якщо немає телефона, який підтримує інтернет, то таких громадян ми направляємо на самоізоляцію. ПЛР-тест потрібен для того, щоб не встановлювати додаток "Вдома". Якщо тест буде негативним, вони можуть видалити цей додаток і продовжувати нормальне життя".

Адмінмежа з Кримом
Адмінмежа з Кримом5 канал

Тим часом кримський куратор Аксьонов захищатися від коронавірусу радить "Супутником". Так називається вакцина, яку вже почали випробовувати на кримських учителях та медиках. За даними нашого джерела в Криму, деякі лікарні забунтували.

"По вакцині – не треба вакцинуватися!.. У нас медиків хотіли вакцинувати – вони скандал улаштували. Вірус там живий, генномодифікований. І які будуть наслідки – ніхто не знає. Держава не хоче платити добровольцям, тому намагається виїхати з апробацією на ідіотах", – написав один із лікарів кримчанину.

SMS лікаря в Криму
SMS лікаря в Криму5 канал / Час. Підсумки тижня

Людмила Денісова, уповноважена Верховної Ради з прав людини, каже: "Нібито 42 російські вакцини "Спутнік" вже були передані в Крим. І 37 лікарів інфекційного відділення лікарні Сімферополя вже вакциновані, але ж ми знаємо, що вона недосліджена. Які наслідки будуть, ми не знаємо".

А чи готові самі кримчани бути піддослідними Кремля?

" – Ви робитимете щеплення від коронавірусу?
– Ні, не готовий. Все, дякую... Ні в якому разі. Погана вакцина, невивчена", – кажуть кримчани.

" – А якщо безкоштовно даватимуть? – Обов'язково підемо, нічого собі!" – говорить інша жінка.

" – Гірше не буде!" – відповідає мешканець Криму.

На тлі пропаганди сумнівної вакцини – реальний дефіцит ліків. Бракує навіть базових препаратів для ін'єкцій, інгаляцій, а також вітамінів. Ситуацію з пандемією на півострові в Представництві президента називають близькою до катастрофічної.

Таміла Ташева, заступниця представника президента України в АРК Крим, каже: "Всю відповідальність за цивільне населення, в тому числі щодо медичного забезпечення, на території півострова несе країна-окупант".

Від початку пандемії, за даними окупаційної влади, у Криму коронавірус уразив близько 9-ти тисяч осіб. Ці цифри маніпулятивні і значно занижені – вкотре нагадують правозахисники. Міжнародні організації не визнають статистики, бо не мають доступу до півострова. А волонтери не можуть передати ліки до Криму: окупанти блокують такі вантажі. Повернувшись до так званої "рідної гавані", Крим опинився в ізоляції. Яка стала пасткою під час пандемії.

Ганна Рибалка, "Підсумки тижня"

Попередній матеріал
"В обличчя назвав маріонеткою Кремля": полковник ЗСУ про особистий конфлікт із головним терористом "ДНР"
Наступний матеріал
Без нього "Титанік" став би іншим: як українець здійснив технічну революцію в Голлівуді
Loading...