Артур Герасимов
Артур Герасимов 5 канал

"За 8 місяців не зроблено нічого": Україна досі не готова до пандемії COVID-19 – Герасимов

Читайте по-русски
66 млрд грн, виділених COVID-фонду, влада викинула у смітник, вважає нардеп

Влада втратила 8 місяців, під час яких можна було підготувати країну до загострення ситуації із COVID-19, вважає народний депутат від "Європейської солідарності" Артур Герасимов. Про це він сказав в ефірі ток-шоу "Велика політика" на "5 каналі".

"Єдине, що не можна купити за гроші, і це знають всі люди у всьому світі, – це час. А 8 місяців було втрачено", – вважає Герасимов.

Політик зазначив, що про це пишуть і громадські активісти, і експерти: "За 8 місяців не було зроблено нічого. І вони наводять дуже прості приклади. 40 тисяч кисневих концентраторів – це для того, щоб кожне ліжко забезпечити киснем і не мати проблем з киснем – це б коштувало приблизно мільярд гривень. Для того, щоб забезпечити всі лікарні спеціальними прилади для забезпечення кисню – це теж приблизно мільярд", – розповідає нардеп.

"Наприклад, розгорнути госпіталь у Палаці спорту в Києві – це б коштувало 25 млн грн – це повністю з киснем, з усіма необхідними засобами. Тобто по всіх обласних центрах це б коштувало 625 млн грн. Ми говоримо зараз про 2-3 млрд грн для того, щоб країна була готова до цих викликів", – наголосив він.

"Натомість що ми побачили? 8 місяців – "Велике крадівництво". Я б хотів звернути увагу, що не політики, а журналісти розкопали, наскільки завищені ціни на цьому так званому "Великому будівництві доріг", а давайте бути реалістами – "Великому крадівництві", – сказав Герасимов.

"Питання зараз не в карантині вихідного дня, не в локдауні, а в тому, що через повну некомпетентність, повну бездіяльність влади ми маємо майже 11 тисяч нових випадків інфікування на добу, а система не готова. До того ж, не готова вона тільки тому, що 8 місяців втрачено", – говорить нардеп.

"66 мільярдів, виділених парламентом пану Зеленському і його уряду, вони просто викинули в смітник. Що робити? Я вам поясню. Ми про це їм говоримо вже декілька місяців: "Припиніть витрачати на асфальт, витрачайте на лікарів, на кисень, на апарати ШВЛ". Ви думаєте, вони почули? Ні, вони досі цього не роблять, хоча зараз треба терміново витрачати на це", – підсумував Герасимов.

Нагадаємо, за останню добу в Україні зафіксовано 11 057 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Зокрема, захворіли 428 дітей та 564 медпрацівники. Зафіксовано 198 летальних випадків, 6235 пацієнтів одужали. Усього за весь час пандемії в Україні захворіло 500 865 осіб, з них 227 694 одужали, летальних випадків – 9145.

Попередній матеріал
Згортання реформи харчування в ЗСУ: чому волонтери вимушені повернутися до постачання їжі для армії
Наступний матеріал
Наїзд п'яного майора на курсанток: підсудному не змогли повторно обрати запобіжний захід – включення
Loading...