Як російський піп-хабарник хотів проклясти Маріуполь – і накликав кару на свою голову

0629.com.ua
Слава Україні! Це – "Історія для дорослих". Сьогодні – про стражденний, розтерзаний ворогом і водночас героїчний український Маріуполь! Про історію Маріуполя, яка пов'язана з давніми загарбницькими війнами та злочинами росії

Маріуполь – ще недавно прекрасне місто на узбережжі Азовського моря. Але з початком рашистського вторгнення в Україну орки перетворили Маріуполь на пекло.

Анджей Дуда, президент Польщі: "Те, що ми бачимо нині в Україні, уже було. Під час Другої світової. Мої співвітчизники дивляться на кадри з Маріуполя і кажуть зі сльозами на очах: "Господи, Маріуполь має такий вигляд, як Варшава 1944 року, коли нацисти жорстоко бомбардували будинки, вбивали цивільне населення без жодних докорів сумління".

Командує блокадою і знищенням українського міста та його людей російський генерал Мізінцев, який уже відзначився подібним у сирійському Алеппо.

Але водночас Маріуполь став символом українського героїзму та незламності.

Загалом історія Маріуполя починається у 16 ст. – з приходу у гирло Кальміуса українських козаків і заснування зимівників. Пізніше тут виникло українське поселення Домаха, яке стало центром Кальміуської паланки Війська Запорозького.

Поки ця земля належала до Кримського ханства, усе було добре. Але потім у Приазов'я прийшли московити, назвавши захоплені землі Новоросією.

Першим ділом росіянці переселили українців на правий берег Кальміусу, а лівий віддали Донським казакам. Потім використали козацтво для війни з турками за Причорномор'я. Перемігши, знищили Січ, а в козаків забрали усі вольності та привілеї.

Далі росія почала гібридну війну у Криму. Використовувала там і армію, і православну церкву під орудою місцевого митрополита Ігнатія.

Крім розв'язаної громадянської війни московити влаштували у Криму масову депортацію – першу на півострові. Звісно, під гаслами захисту християн – хоча самі вони ніякого захисту не потребували. Провідником волі к*рви Катерини у цьому питанні і виступив митрополит Ігнатій – до речі, грек за походженням. На Великдень 1778 р. одразу після богослужіння він запропонував своїй пастві переїжджати на росію. Попри очікування, ідея була сприйнята без ентузіазму. Митрополита навіть звинуватили в отриманні хабарів від росіян. Тоді у хід пішла сила російської зброї – під керівництвом "великого героя" Суворова. У ті часи поняття "воєнний злочинець" ще не існувало, бо інакше за свої різанини він би точно його удостоївся.

Суворов з Ігнатієм силою зігнали десятки тисяч кримських християн – греків, болгар, вірмен та інших – з обжитих місць і великим караваном повезли у невідомість. Караван депортованих становив 6 тисяч підвод. Майже все майно – будинки, млини, сади – залишилося без господарів. Лише офіційно вивезли понад 31 тисячу людей. Майже 500 загинули в дорозі. Не дивно, що самозваного "мойсея" Ігнатія мало не вбили – він із переляку покинув паству і сховався у кареті Суворова. Врешті, у жовтні усіх депортованих розселили на українських землях т. зв. Новоросії – але далеко від моря. За наступну зиму з різних причин померло ще пів тисячі люду.

Більшості депортованих не підходив клімат. Врешті, більшості за допомогою хабарів вдалося переселитися ближче до моря. Так 18 тисяч греків опинилися у гирлі Кальміусу – на місці знищених козацьких поселень. А ще через рік нове місто назвали Маріуполь. Містечка неподалік були названі переселенцями у пам'ять про втрачений Крим – так з'явилися місцеві Ялта та Урзуф.

Ігнатій за виселення "християн" був щедро нагороджений російською владою – понад 6 тисяч рублів, а ще 1,5 тис. га землі під Маріуполем. Там він заснував великий фруктовий сад і обніс усе високим парканом. Але 1785 р. місцевий суд Маріуполя визнав дарування цих земель митрополиту незаконним. Обурений натовп зніс паркан і знищив сад. Обурений Ігнатій вийшов на одну з вулиць Маріуполя, закликав своїх прихильників відокремитися, а решту містян – прокляв. Хоча від цього прокляття постраждав найперше сам – незабаром важко захворів і помер. Навіть могила його не збереглася.

Утім маріупольці ще багато років потому на кожну посуху чи інше нещастя відгукувалися – мовляв, це прокляття Ігнатія.

Можливо, і в сьогоднішніх подіях хтось знаходить таке містичне пояснення. У нас воно інше – це прокляття русского міра.

Загиблих ми не повернемо, але Маріуполь – відбудуємо. Слава Україні!

Читайте також: Чи існує російсько-китайська дружба і що не можуть поділити Піднебесна і московія

Друзі! Ми сьогодні боремося за нашу свободу, незалежність, за право бути вільною людиною на своїй землі.

Нас захищають справжні Супергерої: ЗСУ, Нацгвардія, Тероборона, МВС, усі небайдужі Громадяни, які об'єдналися заради захисту Батьківщини.

Ми маємо безпрецедентну підтримку міжнародних партнерів. Увесь світ підтримує Україну.

Зберігаємо спокій, підтримуємо одне одного, читаємо тільки перевірені новини та допомагаємо армії.

ЄДИНІ ОФІЦІЙНІ РЕКВІЗИТИ НБУ ДЛЯ ЗБОРУ КОШТІВ НА ПОТРЕБИ АРМІЇ: https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

ПЕРЕРАХУЙТЕ "КОВІДНІ" ГРОШІ З Є-ПІДТРИМКИ НА АРМІЮ: https://www.portmone.com.ua/r3/uk/terminal/index/index/id/118103/

ВІДПРАВТЕ ДРУЗЯМ ЗА КОРДОН ПОСИЛАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ: https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

Разом до перемоги над російськими окупантами!

Слава Україні! Героям слава!

Попередній матеріал
Битва за Крим: чому 100 років тому УНР не змогла довести справу до кінця
Наступний матеріал
Угорщина й ігри диктаторів: чому прем'єру Орбану порадили подивитися на взуття
Loading...