Чи існує російсько-китайська дружба і що не можуть поділити Піднебесна і московія

. Історія для дорослих
Слава Україні! Це – Історія для дорослих. Сьогодні про російсько-китайську дружбу. У ній багато разів клялися одне одному путін та Сі Цзіньпін... Але чому ж тоді в Китаї багато років наполягають на історичних територіальних претензіях до свого північного сусіда? І чому ще кілька років тому Піднебесна встановила на російському кордоні ракети з ядерними боєголовками? "Дружба” – в лапках?

Лютий 2022. росія стягує до українського кордону сотні тисяч військ і вимагає від НАТО ніколи не приймати до свого складу Україну. Китай підтримує росію.

24 лютого 2022. росія починає повномасштабну загарбницьку війну проти України. Китай практично не реагує. Ба більше – за даними західних ЗМІ, обіцяв знекровленій орді військову та економічну допомогу.

Але чи насправді аж така міцна дружба між КНР та ерефією? Навіть недавня історія показує, що від такої дружби до ненависті один крок. А якщо врахувати історичні територіальні претензії Китаю до московської орди – тим більше.

Можна побачити, як протягом століть Китай втрачав території на півночі – під тиском московії та згодом російської імперії.

Добре видно останні територіальні втрати Китаю. Жирна червона лінія – нинішній кордон. До речі, такі карти з історичними кордонами Китаю друкуються у китайських шкільних підручниках. Тож усі китайці з дитинства вважають "своєю територією" Сахалін, Приморський і половину Хабаровського краю, Алтай, Туву і Бурятію, значну частину Іркутської обл., Єврейську автономну область, Забайкальський край і Амурську обл.

Втрачені території Китаю
Втрачені території Китаювідкриті джерела

Професор Пекінського університету Лі Даньхуей пише: "7300-кілометровий китайсько-російський кордон сформувався в результаті послідовних дій царської росії з "обгризання" китайської території, для чого були використані кілька нерівноправних договорів".

Найбільше ослаблий Китай постраждав у ХІХ ст. Під тиском технологічно спритніших європейців Піднебесна постійно втрачала свої позиції на Далекому Сході. Водночас росія з півночі підминала під себе їхню територію. Особливо віроломними виглядали Айгунський і Пекінський договори 1858 і 1860 років. Китай у цей час зазнавав поразок від Великої Британії, Франції і США під час Другої опіумної війни, а Петербург без бою відібрав у нього спочатку землі з лівого берега Амура, а через два роки — все нинішнє Примор’я.

Повною несподіванкою для республіканського уряду Сунь Ятсена стала підтримка москвою 1923 р. незалежності Зовнішньої Монголії, яку Китай вважав своєю територією. Тоді, мабуть, уперше політична еліта Піднебесної почала усвідомлювати реальні рубежі своєї країни.

1925-го в Шанхаї вийшла книга Се Біня, радника Сунь Ятсена, "Історія втрачених земель Китаю". Автор спорядив її картою, на якій значна частина володінь Піднебесної входила до складу росії – цю карту китайці називатимуть картою ганьби.

Реальний же перегляд цих кордонів почав уже комуністичний Пекін, часом вдаючись до зброї – але про це згодом.

З початком Другої світової війни Сталін підтримував китайський уряд Чан Кай Ші – воювати проти Японії. 1940-го навіть відправив туди із секретною місією сумнозвісного генерала Власова. Власов дослужився до старшого радника президента Чан Кай Ші. Після повернення в СРСР отримав орден Червоного Прапора й орден Леніна.

Наприкінці війни СРСР змінив політику – одночасно співпрацював і з офіційним урядом, і з комуністичними повстанцями Мао Цзе Дуна, спровокувавши громадянську війну – очевидно, щоб ослабити Китай. Врешті, у 1949 р. Мао таки приїхав до москви і вперше та востаннє зустрівся з вусатим тарганом.

Відносини двох диктаторів важко назвати ідеальними. Ще наприкінці війни Сталін відхопив у Китаю т. зв. Тувинську область. Але врешті надав багатомільйонний кредит і військову допомогу.

Після смерті Джугашвілі Мао почав віддалятися від СРСР. Уже в 1950-х рр. почалися ідеологічні суперечки, які завершилися повним розривом на початку 1960-х. У Мао в руках опинилася власна ядерна зброя.

Уже 1964-го Мао відверто висунув СРСР територіальні претензії. Дослівно: "Радянський Союз захопив занадто багато земель ... Вони відрізали все, що можна відрізати ... Понад 100 років тому вони відрізали землі на схід від Байкалу, включаючи і Болі (Хабаровськ), і Хайшеньвей (Владивосток), і півострів Камчатка. Цей рахунок не погашено, ми ще не розрахувалися з ними".

У березні 1969 р. стався прикордонний конфлікт на річці Уссурі і на о-ві Даманський, дрібніший конфлікт стався на озері Жаланашколь у серпні того ж року. Західні ЗМІ стверджували, що СРСР розглядав можливість завдавання ядерного удару, але США попередило їх, що це призведе до світової війни. СРСР змушений був поступитися. З огляду на ядерну небезпеку, Китай побудував великі підземні сховища, такі як Пекінське підземне місто.

Врешті, Китай почав обережно співпрацювати як з СРСР, так і зі США, щоб зберігати власний баланс інтересів. Але з росіянами виходило так собі. Врешті у 1979-му комуністичний Китай напав на комуністичний В'єтнам. А після введення радянських військ в Афганістан КНР навіть тимчасово вступив у коаліцію зі США та Пакистаном, щоб постачати зброю повстанцям.

Ще одна безглузда російська війна трохи схожа на ту, яку орда влаштувала нині в Україні.

Але от що цікаво: на фоні заяв про дружбу і співробітництво Китай усіляко мілітаризує свій кордон з рашою. У січні 2017 р. російські інформагентства повідомили, що Китай розмістив свої найновіші та найбільш досконалі міжконтинентальні балістичні ракети "Дунфен-41" безпосередньо поблизу кордонів росії – у прикордонній північно-східній провінції Хейлунцзян. російські ЗМІ здійняли галас, але потім їм за командою закрили рот – мовляв, китайські ракети біля російських кордонів – це зовсім не небезпечно, ніякої загрози вони не становлять, націлені "не на нас".

Що ж... Китайсько-російська дружба завжди дуже цікава і непередбачувана. У випадку Китаю вона завжди мала дуже прагматичний інтерес.

І не варто забувати, що Японія уже оголосила свої територіальні претензії рф.

Друзі! Ми сьогодні боремося за нашу свободу, незалежність, за право бути вільною людиною на своїй землі.

Нас захищають справжні Супергерої: ЗСУ, Нацгвардія, Тероборона, МВС, усі небайдужі Громадяни, які об'єдналися заради захисту Батьківщини.

Ми маємо безпрецедентну підтримку міжнародних партнерів. Увесь світ підтримує Україну.

Зберігаємо спокій, підтримуємо одне одного, читаємо тільки перевірені новини та допомагаємо армії.

ЄДИНІ ОФІЦІЙНІ РЕКВІЗИТИ НБУ ДЛЯ ЗБОРУ КОШТІВ НА ПОТРЕБИ АРМІЇ: https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

ПЕРЕРАХУЙТЕ "КОВІДНІ" ГРОШІ З Є-ПІДТРИМКИ НА АРМІЮ: https://www.portmone.com.ua/r3/uk/terminal/index/index/id/118103/

ВІДПРАВТЕ ДРУЗЯМ ЗА КОРДОН ПОСИЛАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ: https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

Разом до перемоги над російськими окупантами!

Слава Україні! Героям слава!

Попередній матеріал
Чию сторону насправді підтримує Китай у війні росії проти України – "Особливий погляд"
Наступний матеріал
"Як бен Ладена чи Миколу ІІ": якою буде смерть путіна – "Особливий погляд"
Loading...