Як Росія тестує свій "Супутник V" в окупованому Криму та хто вже постраждав від "вакцини" окупанта

Окупанти примусово вакцинують в Криму 5 канал / Час. Підсумки тижня
Російську вакцину окупанти активно колють медикам, вчителям, комунальникам

Із 1 березня 2021 року кожен українець може записатися на вакцинацію державним коштом. Запис відкриють лише для тих, хто в зоні ризику. Стати в таку електронну чергу можна буде на спеціальному сайті, який ще мають запустити, у свого сімейного лікаря або за телефоном гарячої лінії. Вам залишилося визначитися і записатися. Це щеплення буде безоплатним і добровільним. А вже від завтра ми чекаємо на 500 тисяч доз вакцини AstraZeneca, які розрекламував МОЗ. До кінця лютого, кажуть, отримаємо мільйон доз. А вже потім до нас приїде інша вакцина – Pfizer.

А зараз переносимося на кримський півострів. Наша Ганна Рибалка відстежує ситуацію з вакциною в Криму і ось що вона дізналася. Виявляється, там масово колють російський "Супутник V". Ми маємо інформацію від правозахисників, що ця процедура – добровільно-примусова, зокрема для медиків. Цікаво, що пересічні кримчани вірять у силу російської вакцини і залюбки собі її вкололи б. Підкладають дров до багаття і кремлівські ЗМІ, які показують, як препарат тестують на тваринах і навіть розробляють новий, який треба буде… вдихати. Дивіться самі.

Сімферополь, Феодосія, Керч, Ялта та Севастополь. Добровільно-примусова вакцинація у Криму. Хто мало не помер від кремлівського уколу? Як насправді ставляться кримчани до "Супутник V"? І чи колотимуть її своїм дітям? Опитування "Підсумків тижня".

Російську вакцину окупанти активно колють медикам, вчителям, комунальникам. Пропагандистські канали вже говорять про 20 тисяч вакцинованих. Наші джерела у Криму стверджують: у січні на півострів завезли 8 тисяч доз "Спутника". В лютому буде вдесятеро більше.

Ольга Скрипник, керівниця Кримської правозахисної групи, говорить: "Ми, наприклад, спілкувалися з лікарями або медичним персоналом в Феодосії, в Керчі, в Сімферополі. Це ті якраз, які відмовлялися. На них тиснуть, використовуючи адмінможливості. Керівництво викликає, говорять що вони мають пройти цю вакцинацію".

Про тиск на медиків у Криму говорять не лише правозахисники. Самі ж лікарі не мовчать.

Сабіна Сапаєва, лікарка ковідного госпіталю в Сімферополі, каже: "Нам пропонували вакцинуватися. Хтось із моїх колег погодився, я відмовилася. Перш ніж пустити її в масовість, вона повинна пройти певні дослідження".

Лікарка із Сімферополя
Лікарка із Сімферополя5 канал / Час. Підсумки тижня

Член уряду АРК (2009-2013), кримськотатарський активіст Едем Дудаков каже: "Коли з помпою вони тільки відкрили цю вакцину, природно, тиск був. Тиск був на всіх лікарів. Терміново записуватися, хто не запишеться – того звільнимо. Але тоді це мало зворотний ефект. Більшість лікарів сказали: "Ну, будь ласка, ми звільнимося".

Федір Лапій, лікар-імунолог, голова Національної технічної групи експертів із питань імунопрофілактики, говорить: "Я знаю від колег, які є в окупованому Криму, що медиків добровільно-примусово змушують вакцинуватися. Їм потрібно ставити додаток на смартфон, щоб реєструвати, наприклад, побічні реакції. Колеги говорять, що вони не вакцинуються. А що ви робите з вакциною? Викидаємо".

Крім медиків, вакцину в обов'язковому порядку колють військовим і призовникам.

Ольга Скрипник, керівниця Кримської правозахисної групи, каже: "В армії також йде ця примусова вакцинація. Всіх призовників, які йдуть на строкову службу, їх обов'язково їх вакцинують".

У Севастополі після шикування полку на вакцинацію мало не помер 18-річний матрос. Він кілька разів попередив лікарів про алергію, на яку страждає з дитинства. Та слухати його не стали.

Бабуся матроса розповіла: "До ночі у Максима почався набряк Квінке, набряк горла. Викликали швидку, швидка їхала 5 годин. Це просто кричуще неподобство! Вони просто вбивають наших дітей. Мама Максима вона написала в апарат Аксьонова. Їй подзвонили з міністерства охорони здоров'я і сказали: "Ой, ви знаєте, це буває, це поодинокі випадки".

Тим часом кремлівські пропагандисти показують кадри з чергами під кабінетами щеплень. І хизуються, що охочих зробити укол Путіна розписали аж до травня. У колабораціоніста Аксьонова російське вже в крові.

Усю цю піар-кампанію з вакцинування російською сироваткою кримськотатарський активіст Едем Дудаков називає окозамилюванням: "Я живу ось тут у Бахчисараї, я не зустрічав людей, які б мені сказали, що вони будуть вакцинуватися. З нашого оточення навіть лікарі більшість були проти".

Один із мешканців Криму у листі розповів: "Зараз колють головно силовиків та їхніх родичів. Або тих, кого силовики пролобіювали. Тих, хто є жертвою пропаганди".

"Підсумки тижня" провели власне опитування на вулицях Сімферополя: "– Ви будете вакцинуватися "Супутником"? – Я ще подумаю. – Ні, сподіваюся на імунітет. – Будете вакцинуватися "Супутником"? – Іншою вакциною не готова".

А іншої і немає. Кримчани після російської окупації опинилися в ізоляції. На час карантину можуть лише раз в'їхати на материкову Україну. Тим часом у МОЗ анонсували вакцинацію для мешканців окупованих територій. Перспектива – не раніше квітня.

Віктор Ляшко, головний санітарний лікар України, повідомив: "Люди, які через певні причини опинилися на окупованих територіях, зможуть пройти щеплення в пунктах щеплення на підконтрольній Україні території, але це розпочинаючи з третього етапу. Для них діятиме така сама процедура запису, як і для всіх інших українців – через портал".

А от "Спутника" на материковій Україні не буде, запевнили цього тижня і міністр охорони здоров'я, і президент. Раніше парламент заборонив реєструвати імунологічні препарати з країни-агресорки за спрощеною процедурою.

Володимир Зеленський розповів: "Я вважаю, що громадяни України – це громадяни, це люди. І точно, вибачте за таке порівняння, точно не кролики".

А на пропагандистському каналі "Россия 1" тим часом розповідають: "У міру вгодовані і безпородні. Саме такі кролики були відібрані для тесту нової вакцини від коронавірусу".

І тести тривають. Поруч із кроликами – і миші. Кримські науковці тестують конкурента російському "Спутнику". Це ще одна вакцина. Але її треба буде не колоти, а вдихати. Як це поки що роблять миші та кролики.

Російську "вакцину" "Супутник" тестують на кроликах
Російську "вакцину" "Супутник" тестують на кроликах5 канал / Час. Підсумки тижня

Таміла Ташева, заступниця голови Представництва президента України в Криму, каже: "Вже окупаційна адміністрація заявляє про те, що це потрібно робити, в тому числі, в дитячих садочках, робити це в навчальних закладах. Чи буде в людей можливість відмовитися – ми не знаємо".

Паралельно з брехнею про перевагу російської вакцини перед західними препаратами, Кремль активно просуває головний фейк – Москва поділиться вакциною і з "братніми" народами. Навіть якщо вони пручаються "русскому міру". Офіційний Київ цього тижня заявив – Росія використовує вакцину як політичну та інформаційну зброю. І Крим – один із полігонів.

Ганна Рибалка, Іван Довганик, "Підсумки тижня"

Попередній матеріал
Ризик щохвилини: як під шквалом обстрілів зв'язківці ЗСУ забезпечують контакт між підрозділами
Наступний матеріал
Домашнє відео Гітлера: яким бачила диктатора дружина
Loading...