Скріншот відео

"Я – не зрадник": у Дніпрі військовослужбовцю вдалося довести, що він не дезертир – подробиці скандалу

41-річний Владислав Локтіонов рік і вісім місяців перебував у полоні бойовиків

У Дніпрі демобілізований військовослужбовець судиться з військовою частиною, щоби позбутися тавра зрадника. Колишній розвідник запевняє, що перебував у полоні луганських бойовиків, але за версією представників частини, їхній колишній колега самовільно залишив розташування. Доводи обох сторін у суді слухала Наталія Світлова.

41-річний Владислав Локтіонов рік і вісім місяців перебував у полоні бойовиків. Потрапив туди, коли служив у складі 92-ї механізованій бригади на Луганщині. Розповідає, що у травні 2016 року він отримав наказ командира переправився через річку Сіверський Донець на бік ворога, забрати плавзасіб. Однак потрапив у полон ворога.

Натомість керівництво бригади стверджує, що Владислав Локтіонов не отримував жодного бойового наказу. А його дії – ніщо інше, як самовільне залишення місця несення служби.

"Завдання було в нього чисто в спостереженні, щоб ніхто не перейшов на нашу сторону. Сам сів у судно і перейшов на ту сторону, на якій знаходиться опорний пункт противника, добровільно перейшов туди, його там зустріли і в подальшому він опинився там", – каже командир 92-ї механізованої бригади ЗСУ Віктор Ніколюк.

Командир пояснює, що за кілька діб після зникнення Локтіонова його звільнили зі служби, припинили виплати і направили його справу до військової прокуратури Луганського гарнізону. Її висновків чекають досі.

Сам же Владислав Локтіонов повернувся на контрольовану Києвом територію у грудні 2017-го після масштабного обміну полоненими. Тоді ж і почав судитися з військовою частиною, в якій служив. Дніпропетровській окружний адміністративний суд, який розглядав цю справу, став на бік бійця.

"Для мене це означає дуже багато і головне – те, що я не зрадник, те, що я не дезертир, те, що я не покидав самовільно частину", – стверджує демобілізований військовослужбовець ЗСУ.

Натомість військова частина, в якій служив Локтіонов, з рішенням суду не згідна. І вже готує матеріали для апеляції.

Наталя Світлова, Олександр Пронський, "5 канал"

Попередній матеріал
Любов до життя не визначається віком: як у Львівському пансіонаті відзначили День літніх людей
Наступний матеріал
"БлогПост": Навіщо Тимошенко хоче ліквідувати "Нафтогаз"

Дивовижна жага до життя: 19-річний боєць ООС прийшов до тями після тижневої коми

"Не бійся, падай, я тебе втримаю": як українські військові, волонтерки й журналістки через танець оповідають свою історію

Вибух на полігоні Херсонщини: у поліції розповіли подробиці

"У них очі горять": як легендарна 92-га бригада згадувала полеглих та боронила тили

На Херсонщині на вибухівці підірвався військовий

Доба на сході: 120-мм міномети від ворога та ліквідовані терористи