Скріншот відео

Любов до життя не визначається віком: як у Львівському пансіонаті відзначили День літніх людей

Концерти, гра в шахи чи просто розмова потрібні мешканцям пансіонату не менше, ніж ліки, каже директор закладу

Для тих, кому за... У День людей похилого віку до Львівського геріатричного пансіонату з концертом приїхали незвичні колективи, у складі яких – артисти віком до 90 років. При цьому вони гастролюють країною з концертами і навіть танцюють східні танці. На особливому святкуванні побувала й Ірина Саєвич.

За свої 86 років пані Юлія назбирала стільки вражень, що вистачить на книгу. Майже півстоліття працювала на пароплаві – побачила ледь не увесь світ. Каже, має що розповісти, та не завжди є кому.

"Людина в такому віці прожила життя, знаєте, є про що сказати, і вона якби зливає свою душу, вона така чесна, відверта, нема тої фальші", – зазначає жінка.

Вислухати, підтримати й повеселити – у день людей похилого віку у Львівський геріатричний пансіонат приїхали танцювальні й співочі колективи з різних куточків країни. У гримерній готуються до виступу артисти з Червонограда.

"Сьогодні ми хочемо додати своєю піснею їм трішечки тепла, щоб вони не відчували самотності, щоб відчули тепло попри осінню похмуру погоду", – пояснює учасниця гурту "Надвечір'я" Ольга Лозинець.

Послухати концерт прийшли майже всі три сотні мешканців пансіонату. Частина з них потрапила до закладу через недугу, інші – через самотність. У кожного особлива історія. Євген Цибрух – у минулому успішний ювелір.

"З чого будеш робити, інструментів немає тут, але якби була якась така майстерня, то б робив", – пояснює мешканець пансіонату.

Без прикрас сяють на сцені танцівниці з Мелітополя. Учасницям колективу під назвою "Шахерезада Іванівна" – від шістдесяти до вісімдесяти років.

Своїм танцем хочуть показати: і у поважному віці можна бути підтягнутими й привабливими. Жартують – від кавалерів не мають відбою.

"Учора в нас Люба дебютувала, був український танок і був такий випадок, що спідниця якось так опустилася. Після виступу навіть болгари підходили і казали: які цікаві ніжки", – каже учасниця колективу Тетяна Щербина.

Концерти, гра в шахи чи просто розмова потрібні мешканцям пансіонату не менше, ніж ліки, каже директор закладу.

"Люди одні, працівників не так багато, щоб їм приділяти увагу. І відповідно, спілкування для них дуже важливе. Будь-яке спілкування, чи в шахи приходять грають  –  столи є, чи хтось прийде і з ними пограє. То такий вік, що вони хочуть порозмовляти, поділитися своїм життям і про чиєсь почути", – пояснює директор пансіонату Микола Модь.

Керівник пансіонату запрошує небайдужих навідуватися до стареньких і не лише у свято.

Ірина Саєвич, Євген Радіон, "5 канал"

Попередній матеріал
Філарет дав пораду московським агентам впливу: "Нехай моляться"
Наступний матеріал
"Я – не зрадник": у Дніпрі військовослужбовцю вдалося довести, що він не дезертир – подробиці скандалу

На Львівщині люди отруїлися на святкуванні дня народження в кафе – потерпілих уже 15

Екстремальні та приголомшливі: у Львові проходить фестиваль тату – ФОТО

Однострій та берці VS сукня та підбори: перший модний показ від героїнь війни на сході

Вигоріло вщент: у Львові просто на ходу спалахнуло таксі з пасажирами

На пішохідному переході: на Львівщині автомобіль збив візок із немовлям і втік

У жовтні українців чекають "довгі" вихідні – що святкуємо