Етно-показ у Львові
Етно-показ у Львові 5 канал

Однострій та берці VS сукня та підбори: перший модний показ від героїнь війни на сході

Змінили військову форму на елегантні вишиванки, а берці – на черевики на підборах. 30 дівчат учасниць боїв на Донбасі, волонтерок, медиків і журналісток стали моделями проекту "Українські амазонки"

У такий спосіб непрості дівчата хочуть звернути увагу світу про війну в Україні. Перший етно–показ відбувся у Львові. Перевтілення бачила кореспондент "5 каналу" Ірина Саєвич.

У залі Львівського аеропорту – незвична атмосфера. Замість пасажирів із валізами там облаштували подіум. За кулісами наводять марафет незвичні моделі.

"Відчули себе жінками, тому, що берці, форма, це все. А тут просто сукні, і ти насправді згадуєш, що ти жінка, українська, справжня жінка", – каже Наталя.

Етно-показ у Львові
Етно-показ у Львові5 канал

Наталя Борисовська – кадрова військова, у Збройних Силах – понад 10 років. Із них два – на передовій. Пішла на війну добровільно ще на початку бойових дій і дослужилася до командира відділення окремого розвідувального батальйону.

"У батальйоні було до 500 людей. Я з самого початку була єдиною жінкою. Потім ще одна жіночка з'явилася. Насправді, ми відчували, що ми жінки. Ми не Валькірії, щоб знаєте, еге-гей, бігти в бій. Ні, з розумом, з логікою підходили", – розповідає жінка.

Етно-показ у Львові
Етно-показ у Львові5 канал

А от боєць добровольчого батальйону "Правий сектор" Ірина Гаркавенко зізнається: "Без макіяжу, без парфумів не виходила. Навіть командир іноді сварився, бо багато хлопців. Самі розумієте, відволікає увагу трішки".

Ірина Гаркавенко також пішла на фронт добровольцем. У складі підрозділу "Правого сектору" стала старшиною штурмової роти – керувала 80 підлеглими. Жартує, що навіть на передовій не забувала наводити красу.

Етно-показ у Львові
Етно-показ у Львові5 канал

"Я була в Пісках. У нас там дім був – позиція. Але і косметичка, і сумочка, і наплічник – усе було. Знаєте, в кожної жінки має бути маленька чорна сумочка, так і міні-косметика має бути завжди напоготові", – переконана боєць добробату.

Етно-показ у Львові
Етно-показ у Львові5 канал

Нарешті – вихід на подіум. У світлі софітів – вояки, волонтерки, медики і військові журналістки демонструють ентно–одяг від українських дизайнерів.

Серед 30 новоспечених моделей і військова кореспондентка "5 каналу" Євгенія Подобна. На подіум вона вийшла з героїнями своєї майбутньої книжки про жіноче обличчя війни на Донбасі.

"Це всі дівчата, які, кожна по–своєму намагаються наблизити перемогу, і це дійсно круто бути серед своїх, серед тих, хто розуміє, що це. І ми тут взагалі не говоримо про війну, бо ми всі все розуміємо, ми всі говоримо однією мовою", – каже Євгенія.

Перше дефіле в етно-вбранні відбулося у День вишиванки у Києві. Зі Львова ж розпочали тур під назвою "Українські амазонки" великими містами України.

"Ми хотіли би передати всьому світу, що у нас війна, що вона не закінчилася, привернути увагу тих держав, які ще не розплющили очі і не бачать того, що є насправді в нашій країні", – пояснює координаторка волонтерів у Дніпровському військовому госпіталі Олександра Каладжиєва.

Наступного року організатори проекту планують розширити географію показів за межами України.

Ірина Саєвич, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею: 

Вперше жінки-воїни та вперше "Слава Україні": чим здивував військовий парад у Києві – ФОТО

/
/
/
День Незалежності
/
День Незалежності
/
/
/
/
/
/
Парад
/
Парад
/
/
/
/
/
День незалежності
/
День незалежності
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У мережі з'явилося відео зухвалого нападу на інкасаторів в Одесі
Наступний матеріал
Дати російській мові статус другої державної – те саме, що зробити Москву столицею України – Андрій Курков
Loading...