Лисеня
Лисеня 5 канал

Визволили з капкану і забрали додому: історія врятованого у Чернівцях дикого лисеня – сюжет

Читайте по-русски
Ветеринари кажуть, якби не своєчасна допомога волонтерів, тварина могла б загинути

Мешканка Чернівців прихистила у себе вдома лисеня, яке потрапило в капкан. Відпускати в дику природу лисицю зоологи не радили, а місцеві притулки для тварин диких звірів не приймають. Тож волонтерка окрім собак, котів та зайченят доглядає тепер ще й хижака. У сюжеті "5 каналу" розповідь про те, як уживаються ці тварини в одній людській оселі.

Під час прогулянки у лісі родина з Чернівців знайшла лисицю, що потрапила у капкан. Вони визволили хижачку та відвезли до ветеринарної клініки.

"Не часто так близько бачиш лисицю, лисичку-сестричку", – говорить керівник ветклініки Михайло Мочернюк.

Ветеринари кажуть, якби не своєчасна допомога волонтерів, тварина могла б загинути.

"Є проблеми зі зв'язочним апаратом, коли лисеня потрапило у капкан – хотіло звільнитися, і пообривало зв'язки у цій кінцівці", – розповідає Михайло Мочернюк, керівник ветклініки.

У клініці лисицю вилікували та провели комплексну вакцинацію від вірусних інфекцій. Нині руда пацієнтка – під наглядом своїх рятівників – у них вдома.

"У нас будинок, 6 собачок, 2 коти, щур, кролик і зараз лисичка. Ми обмежуємо доступ до неї, з кішками ладить, собак боїться, а коли бачить щура – облизується", – каже Анжела Косован, рятівниця лисиці.

Лисиця спочатку боялася людей, але нині ластиться, ніжиться і засинає та руках своїх господарів. Харчується хижачка яйцями та молоком, а відколи скуштувала м'ясо – курячі сердечка стали для неї делікатесом.

"Інколи поводиться як хитрий наглий пес. Краде тапочки, іграшки, мисочки. Не спить з 12 ночі до 6 ранку. Активна вночі, а тому і я не сплю більше тижня", – розповідає Анжела Косован.

Попри це, рятівники лисиці назад у ліс її відпускати не планують, бо побоюються, що вона не зможе заново адаптуватися у дикий природі. А спеціалізованих прихистків для хижих тварин на Буковині немає.

"З дикими тваринами ми завжди допомагаємо ДСНС, з останніх ми ловили кабана, борсука, лисицю, змію, косулю. Ми завжди готові допомогти, але приймаємо тільки собак. У нас не передбачене фінансування і нема спецзасобів для відлову диких тварин", – каже Артем Жук, директор "Центру стерилізації тварин".

"Не варто відпускати у дику природу, лисиця звикне до людей, і стане об'єктом полювання та пострілів мисливців, браконьєрів", – розповідає Ігор Скільський, завідувач відділу природи Чернівецького обласного краєзнавчого музею.

Диких тварин дедалі частіше бачать у Чернівцях. Лише за останній місяць у парках спостерігали лисиць щонайменше тричі. А минулої осені центром міста розгулював дикий кабан.

Анатолій Никифоряк, Максим Шварцман, Чернівці, "5 канал"

 

Попередній матеріал
Війна пам'ятників: як Кремль провалив свою першу гібридну спецоперацію – "Машина часу" одразу 2 випуски
Наступний матеріал
Трійця або Зелені свята: чи дотримуються віряни у Львові правил карантину – сюжет
Loading...

Пір'я та розтерзані туші: хижаки масово знищують птахів у спортклубі Дніпра

Неймовірне перетворення: ветеринари обстригли клубок шерсті і знайшли під ним кішку

На поні в рожевій хустинці: королева Єлизавета показалася вперше від початку карантину

Слонопес: який вигляд має собака із найдовшим у світі носом

Аргентинський суд допитає папугу, який став свідком убивства

COVID-19 у світі: Туреччина ввела нові правила авіаперевезень, а в РФ уперше діагностували коронавірус у кішки