Віряни
Віряни 5 канал

Трійця або Зелені свята: чи дотримуються віряни у Львові правил карантину – сюжет

Читайте по-русски
Львівська область останні кілька днів б'є антирекорд із кількості хворих на коронавірус

Трійцю цієї неділі відзначають і православні, і греко-католики, і римо-католики. Попри різні церковні календарі цього року свято для вірян різних конфесій припало на один день. Від самого ранку у храмах відправляли святкові Богослужіння. Кореспондентка "5 каналу" Марта Шикула побувала у львівських церквах. Останні кілька днів область б'є антирекорди за кількістю захворювань на COVID-19. Далі розповідь про те, як відзначали Трійцю у масках та на соціальній дистанції.

До Церкви Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ у вишиванках та святковому вбранні, від самого ранку сходяться парафіяни. Захисний аксесуар – маску – одні тримають у руках, в інших вона на обличчі. Безпечної дистанції віряни намагаються дотримуватися. Про карантинні вимоги щораз нагадує священник.

"Я ходжу, але всередину не йду, я не можу всередині, я завжди сиджу на вулиці", – говорить Ганна Кобрин, парафіянка Церкви Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ.

"Відколи карантин в храмі ще не були, то перший раз. І то ми будемо сидіти надворі на лавці", – каже Іванна, парафіянка Церкви Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ.

День Святої Трійці для християн – одне з найбільших свят – після Різдва та Великодня. Свято Воскресіння припало на розпал карантину. Нині – на Трійцю – люди більш масово відвідують служби. А священники нарікають, що пом'якшення режиму ніяк не дійде до церков.

"Дуже гарно сказав владика, що якийсь той вірус дуже побожний, супермаркети він не ходить, а до церкви дуже заходить і це було дуже гарно випробуванням. Ми побачили, що церковна спільнота слухняна, є окремі випадки. Мені здається ,коли пом'якшення йде по всьому місту і ми це бачимо, залишати жорстокий карантин у церкві несправедливо", – вважає отець Орест Фредина, настоятель Церкви Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ.

Для римо-католиків літургію проводять в режимі онлайн. Настоятель парафії Йоана Павла Другого каже, до церкви приходить лише старше покоління. Для їхньої безпеки він організував три додаткові служби. Щоб усередині було не більше 10 людей.

"Коли був дуже карантин, взагалі ніхто не ходив. Без маски він не впускає, каже: прошу одягнути маски і руки помити, дезінфекцію зробити", – каже Галина Корнай, парафіянка римо-католицької церкви Йоана Павла II.

"Бог є нашим отцем, є Ісус Христос, який нас спасає і єдиний хто нас освячує. І для багатьох наших вірних цей час більш спонукаючий, щоб бути на службі і молитися", – говорить отець Григорій Драус, настоятель парафії римо-католицької парафії Йоана Павла II.

Найбільше парафіян на подвір'ї Свято-Володимирської церкви УПЦ МП. Промову слухають з гучномовця. Усередині храму – одиниці.

Попри те, що Львів останні кілька днів б'є антирекорд із кількості хворих на коронавірус, нині, у велике свято, віряни всіх конфесій активно відвідують храми. Більшість дотримуються карантинних вимог, поодинокі вперто не захищаються.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

 

Попередній матеріал
Визволили з капкану і забрали додому: історія врятованого у Чернівцях дикого лисеня – сюжет
Наступний матеріал
За крок до екологічної катастрофи: як підприємство "збагачує" ліс нечистотами на Черкащині
Loading...

У світі коронавірусом хворіють 3,1 млн людей – більше 3 млн одужали

"Суспільство сприйняло пом'якшення карантину як повне скасування" – Степанов про ріст рівня захворюваності на COVID-19

Переселенці з Криму звернулися до міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій

Карантин в Україні: 6 областей та Київ не готові до послаблення, на Житомирщині посилюють обмеження

Через спалах COVID-19 у Слов’янську "Укрзалізниця" припинила продаж квитків до міста – що пропонують пасажирам

Коронавірус у світі: більше 3 млн людей одужали від хвороби