Людмила Денісова
Людмила Денісова 5 канал

"Висаджують з автобусів": окупанти не випускають з ОРДО дітей, які їдуть в Україну – Денісова

  Читайте по-русски
  Раніше дітям 14-16 років представники так званої "ДНР" дозволяли виїжджати за свідоцтвом про народження разом з одним із батьків

  Окупаційна влада "ДНР" порушує права дітей на освіту та свободу пересування, про що свідчить її рішення обмежити виїзд дітей, старших за 14 років, у яких немає паспорта громадянина України, РФ, закордонних паспортів цих країн чи "паспорта ДНР". Про це уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова поінформувала у Telegram.

  Денісова розповіла: "Дітей цього віку на блокпосту "Оленівка" висаджують з автобусів разом із батьками та не випускають із тимчасово окупованої території Донецької області. Таким чином, діти не зможуть своєчасно подати документи для вступу до закладів освіти".

  Український омбудсман уточнила, що раніше дітям 14-16 років представники так званої "ДНР" дозволяли виїжджати за свідоцтвом про народження разом з одним із батьків.

  Денісова звернулася до СММ ОБСЄ в Україні з проханням сприяти дітям, які живуть на тимчасово окупованих територіях Донецької, Луганської областей, у забезпеченні їхнього права на освіту та свободу пересування.

  "Наголошую, що згідно з міжнародним гуманітарним правом щодо захисту цивільного населення під час збройних конфліктів, держави-учасниці зобов'язані вживати всіх можливих заходів з метою гарантування захисту та догляду за дітьми, яких торкається збройний конфлікт", – зазначила Денісова.

  Денісова також нагадала, що з 7 червня в Україні почали роботу освітні центри "Донбас – Україна", створені для організації вступу до українських закладів вищої освіти абітурієнтів із тимчасово окупованих територій.

  Нагадаємо, 25 травня Міністерство освіти і науки оприлюднило покрокову інструкцію для вступників із тимчасово окупованих територій Криму, Донецької та Луганської областей 2021 року.

  Як повідомляв 5.UA, розпочався запис на щеплення від коронавірусу громадян України в ОРДЛО та Криму. 

  Попередній матеріал
  Кличко зі своїми заступниками розписалися у легалізації забудови історичного центру Києва – Лупова
  Наступний матеріал
  Українцям за лікарняні заборгували 3 млрд грн – Мінсоцполітики
  Loading...

  "Учора лускаєш насіння, а завтра тобі дають голову РДА": як зрадників і гопників Росія зробила "політичними лідерами" окупованого Донбасу

  Врятувати Мар'їнку: як українські воїни у 2015-му дали по зубах російським окупантам – "Таємниці війни"

  Зеленський увів у дію рішення РНБО про "активізацію врегулювання на Донбасі"

  "Ласкаво просимо": Лукашенко запросив представників ОРДЛО в Мінськ для допиту Протасевича

  Окупаційні війська РФ перекинули в ОРДЛО нові партії озброєння та боєприпасів

  В ОРДЛО не буде виборчих дільниць під час виборів до Держдуми РФ