фото РБК-Україна

Викид хімічних речовин у Криму: на Херсонщині зафіксували високий вміст сульфатів у ґрунті

Проби показали, що неподалік від свердловини питної води на території Преображенської сільської ради та біля пункту пропуску "Каланчак" вміст сульфатів у ґрунті перевищено в порівнянні з минулими роками

У Херсонські області в пробах, які були взяті з ґрунту біля свердловини з питною водою, зафіксували високий вміст сульфатів. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Відомо, що 31 серпня 2018 року були взяті проби ґрунту в районі Преображенської сільської ради Каланчацького району та Першокостянтинівської сільської ради Чаплинського району, а також біля пунктів пропуску "Чаплинка" і "Каланчак".

Своєю чергою, проби показали, що неподалік від свердловини питної води на території Преображенської сільської ради та біля пункту пропуску "Каланчак" вміст сульфатів у ґрунті перевищено в порівнянні з минулими роками.

Зазначається, що 5 вересня було взято проби ґрунту в селах Олександрівка, Преображенка і біля свердловини питної води на території Преображенської сільської ради в Каланчацькому районі, а також у селах Первоконстантинівка, Григорівка, Нововолодимирівка та Іванівка в Чаплинському районі.

У порівнянні з пробами, взятими 31 серпня, вміст сульфатів збільшився в селі Першокостянтинівка (з 78,2 мг/дм3 до 119,32 мг/дм3) і біля свердловини питної води на території Преображенського сільської ради (с 312,8 мг/дм3 до 617,4 мг/дм3), де також збільшився вміст хлоридів (з 46,15 мг/дм3 до 103,0 мг/дм3).

Як повідомляв 5.UA, в ніч на 24 серпня в місті Армянськ на півночі окупованого РФ Криму з'явився наліт "липкої іржі", яким вкрилися металеві предмети. Крім того, жителі скаржилися на подразнення в горлі, висип і загальне нездужання. Окупаційна влада заявила, що забруднення повітря пов'язано з випарами вмісту кислотного накопичувача, в який скидають хімічні відходи з 1971 року. У зв'язку з цим завод "Кримський титан" призупинив свою роботу. З Армянська вивезли всіх дітей шкільного та дошкільного віку. Додамо, що українська розвідка з'ясувала, що причиною хімічних викидів на півночі окупованого РФ Криму стало влучання снарядів у технологічні ємності під час тренувань підрозділів збройних сил РФ.

Попередній матеріал
Борг "Газпрому" перед "Нафтогазом": суд у Швеції відновив рішення Стокгольмського арбітражу
Наступний матеріал
У МЗС Британії нагадали РФ про російських "відпускників" в Україні

Осад падав людям на голови, окупаційна влада тиждень замовчувала

Хімічні викиди в окупованому Криму: в Армянську зникли всі птахи – ЗМІ

"Є сліди сірчаної кислоти": що показав аналіз хімічних викидів заводу "Кримський титан"

Хімічні викиди у Криму: на Херсонщині знезаражують територію

"Ми відчуваємо і присмак у роті, і харчове отруєння": кримці повідомили про наслідки хімічних викидів

"Хімічна атака" в Криму: результати перевірки овочів і фруктів уже готові, очікують – ґрунту та води