Вибухи на арсеналі поблизу Ічні: як ліквідовують наслідки

5 канал / Час. Підсумки тижня
Від вибухів на військових складах на Чернігівщині минуло півтора тижні. Силами рятувальників пожежу вдалося загасити за 2 дні. Селяни поступово повертаються до своїх напівзруйнованих домівок. Над їхніми головами вже нічого не літає, але страх залишився

Анна Михайлівна нещодавно повернулася у військове містечко Дружба. Її оселя зовсім поруч зі складом боєприпасів. У квартирі жінки вибиті вікна, опалення немає. Моторошно ще й тому, що скоро зима. Допомоги від влади Анна Михайлівна чекає і досі.

Cусідам жінки, в яких двоє малих дітей, пощастило трохи більше. Вони два роки тому поставили пічку, бо місцева котельня працює з перебоями. Ірина каже, від вибухів ще до кінця не оговталися, а вже думають, як перебути перші холоди.

У Дружбі – кілька сотень мешканців. Люди продовжують виїжджати з містечка автобусами. Молоді майже не залишилось. Повсюди пошкоджені дахи та розтрощені стіни будинків.

Дороги, що ведуть із Дружби до навколишніх сіл, нині повністю відкриті для транспорту. Однак заходити вглиб лісу рятувальники забороняють, там сапери проводять розмінування.

5 канал / Час. Підсумки тижня

Заїжджаємо в сусідню Августівку. Місцеві разом з військовими й рятувальниками ремонтують пошкоджені оселі. З Чернігова та сусідніх областей до Августівки звозять гуманітарну допомогу. Шифер і цемент у селян вже є. 13 домівок, за підрахунками місцевої влади, були повністю знищені як снарядами, так і вибуховою хвилею. Решту – можна відновити.

Любов Григорівна тішиться – їй хоча би дах відремонтували. Але цього не достатньо. Ще неполатана стеля і потрощені вікна. На це грошей жінці місцева влада поки не дає.

5 канал / Час. Підсумки тижня

Ще один клопіт у тутешніх селян. До холодів необхідно встигнути все зібрати з городів і садів. Цієї осені жителі Августівки збирають на своїх городах не тільки врожай, а й боєприпаси. Ось поміж кукурудзи стирчить велетенський снаряд, який прилетів зі сторони військового арсеналу тієї самої ночі 9 жовтня.

5 канал / Час. Підсумки тижня

В Ічні – все спокійно. Але кортежі з пожежних і військових автомобілів досі не дають забути про лихо. У місті вже запрацювали всі крамниці та банкомати, з'явися мобільний зв'язок. Електропостачання відновили,  а ось подача газу є не всюди. До багатоповерхівок міста газ уже підключили, каже виконуюча обов’язки голови Ічнянської райдержадміністрації. А в приватному секторі – ще ні.

Валентина Рябчун, в. о. голови Ічнянської райдержадміністрації:

Заїжджає бригада в складі дев'яти пічників, які безпосередньо займатимуться будівництвом чи ремонтом зруйнованого пічного опалення у приватному секторі. У нас це 29 господарств, які потребують ремонту.

в. о. голови Ічнянської райдержадміністрації
в. о. голови Ічнянської райдержадміністрації5 канал / Час. Підсумки тижня

Відповідні бригади будуть і в селах району, які постраждали від вибухів. В Ічнянському районі газопостачання відновили лише у трьох населених пунктах – це Гмирянка, Гужівка і Максимівка. По решті ще чекають коштів. Обіцяні урядом 100 мільйонів гривень на ліквідацію наслідків вибухів ще не надійшли. Вони будуть, тільки-но фахівці підрахують збитки.

Валентина Рябчун, в. о. голови Ічнянської райдержадміністрації:

Коли пройшли експерти, які мають на це відповідні документи, кількість таких будинків збільшилася до 19, але ще не всі будинки обстежені. Експертного звіту ще немає, тому будинків може бути більше.

В Ічнянській райдержадміністрації заспокоюють, до зими в кожній домівці буде тепло. Але у віддалених селах з потрощеними вікнами, як от у Дружбі, такого оптимізму немає.

 

Мирослав Солонар, Орест Пона, Час: Підсумки

Попередній матеріал
Об’єднавчий собор: у кого найбільші шанси стати Предстоятелем єдиної помісної УПЦ
Наступний матеріал
Ескалація в Азовському морі: які наслідки матиме резолюція Європарламенту
Loading...