Врятувати види, які зникають. Через заборону полювання у зв'язку із запровадженням воєнного стану чисельність мисливських звірів у Волинських лісах значно збільшилася. Разом з тим, деякі популяції потребують поповнення. Тож лісівники спеціально вирощують поголів'я зайців-русаків, Оленів та диких кабанів. Як тварин переселяють з вольєрів у дику природу – бачили кореспонденти "5 каналу".
Перші вісім піврічних зайців, вирощених у вольєрі, лісівники випускають у мисливські угіддя. Поруч – чагарники, ліси і поле. Звірятам є де сховатися та знайти корм.
"У нас чисельність такого зайця-русака зменшилася, ми набираємося досвіду, як буде заєць з вольєра, буде приживатися в дикій природі, як на весну, чи додасться чисельність – це ми будемо все спостерігати. Ми плануємо, щоб молодняка мати в рік не менше 50 голів, які будуть випускатися в угіддя", – розповідає мисливствознавець Григорій Биховець.
Пів сотні вуханів виростили у спеціальних кліткАх у Новзборишівському лісництві. Коли тварини підростають – перед випуском у дику природу їх переселяють до напіввідкритих вольєрів.
"Це ті, які відлучаються від зайчихи, з 1 до 6 місяців. Він стає вже дорослим на осінь, які ми бачили, що сьогодні випускали", – каже мисливствознавець Григорій Биховець.
Поруч – вольєр із фазанами. Цих птахів також розводять, аби відновити колишню популяцію. Нині тут – приблизно 2 тис. пернатих, вирощених із яйця до дорослих особин. Сотню з них – незабаром випустять у дику природу.
"Це фазан румунський, 4 місяці вже йому. Самим кольором тільки відрізняється, а так приживається файно, як і той простий. Це місце дуже гарне і сприятливе для фазанів, вони тут мають захисну зону, щоб ховатися від лиса, шуляків, яструбів", – зазначає єгер Олександр Сусь.
На угіддя птахів принесли у спеціальних коробках.
"Уже цього року ми на 50% зменшили поповнення мисливських угідь фазаном з вольєра. Популяція поповняється природнім шляхом. Якщо в попередні роки ми випускали в районі 2000 особин, то в цей рік ми випустили більше тисячі особин", – каже провідний мисливствознавець Поліського лісового офісу Віталій Каращук.
Разом із тим, деякі види мисливських тварин почали надмірно збільшувати приріст через заборону полювання під час воєнного стану, кажуть фахівці.
"Кожна популяція – вона все-таки вимагає свого регулювання. При полюванні відбираються часто особини ,яких треба селекційно відібрати, вже потрібно їх забирати з популяції, тому що недоцільне їхнє перебування. Сам факт відсутності полювання – не можна говорити, що він тягне за собою лише позитивний фактор росту чисельності популяції мисливських тварин", – наголошує провідний мисливствознавець Поліського лісового офісу Віталій Каращук.
Хоча чисельність деяких звірів та птахів у регіоні зростає, в їхні ареали заселяють і особин, вирощених у вольєрах. Зокрема, диких кабанів. Скоро їх також випустять у навколишні ліси.
У Новозборишівському лісництві вирощують ще й Оленів благородних. Частину тварин згодом заселять там, де менша популяція.
Олег Ткачук, Волинська область, "5 канал"
Читайте також: Журавлі з Харківщини, тигриця з Одещини та білки із Запоріжжя: як живеться тваринам-переселенцям у Подільському зоопарку
Дивіться також відео за темою: Їх шукають у розбитих селах: як опікуються безпритульними тваринами у прифронтовому Краматорську
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій