Вовк, тварини
Вовк, тварини 5 канал

Врятовані пернаті та хижаки недоїдають: у Львові потребує допомоги Домівка для тварин

Читайте по-русски
Тварин утримують на кошти волонтерів та меценатів, та грошей постійно бракує

У львівському прихистку для тварин надзвичайна ситуація – бракує коштів на харчі, надто – хижаків та пернатих. Їм щодня потрібні м’ясо та риба. Але надходжень від меценатів замало, через карантин – ще й відвідувачів поменшало, а вони жертвували на притулок. Тепер волонтери просять про допомогу. Звіринець відвідала кореспондентка "5-го" Марта Шикула.

У Львівській Домівці врятованих тварин нині мешкає понад 2 сотні вихованців. Це пернаті, хижаки та свійські тварини. Сюди вони потрапили з неволі, або волонтери забрали поранених з природи на лікування.

"Ми їх не можемо випустити в дику природу. І їм бажано краще харчування, щоб їхній організм відновлювався", – пояснює орнітологиня Іванна Муц.

Найголосніше просять їсти чорно-білі лелеки. Щодня одна така потребує два кілограми дрібної риби. У домівці врятованих тварин нині мешкають 30-ро пернатих.

"Не завжди так виходить, а маленькі мають їсти більше, бо організм росте. Через те, що ми не можемо їм дати, скільки потрібно, лелеки недоїдають, в них слабий організм, вони пізніше зможуть летіти, трошки повільніше ростуть. Так вони вже мали б літати, а ще не літають", – розповіла фахівець.

Ще в більшій скруті – хижаки. Вовки, лисиці, нутрії та собаки, для яких м’ясо – основний продукт у раціоні, його майже не бачать.

"Для вовків найкраще їсти якусь телятину. В нас це нема коштів. Заміняємо курятиною, але вони неохоче її їдять. Замість 2 кілограмів м’яса, які має з’їдати вовк, ми даємо 200 грамів. Решту заміняємо кормом та кашами, але це не є повноцінний раціон", – зауважує Іванна Муц.

Тварин утримують на кошти волонтерів та меценатів, та грошей постійно бракує. До того ж під час карантину не було відвідувачів, які також жертвують кошти. Щодня до притулку приходить Софія Попович із дочкою, щоби погодувати улюблених єнотів.

"Щоразу ми приносимо горішки, яблучка. З городу вирощуємо гарбузи, їм приносимо, кабачки. Власне, нам подобається, тому що тут врятовані тварини із цькувальних станцій. Можна дитині пояснити більш гуманне ставлення до тварин. І так само вона бачить і домашніх тварин і диких", – каже львів'янка Софія Попович.

Волонтери притулку просять небайдужих допомогти з харчами для тварин, щоби вони швидше одужували і поверталися в дику природу.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

Якщо є можливість та бажання допомогти - реквізити керівника "Домівки врятованих тварин" Ореста Залипського: 4149 6293 8110 7192 - "ПриватБанк"; 3188 3701 3402 3145 - "Райфайзен Банк Аваль".

На що здатна любов: який вигляд мають собаки до і після "усиновлення"

Любов творить дива
/
Дивись, як я тепер умію посміхатися
/
Так набагато краще
/
+7 кг  - і його просто не впізнати
/
100% милоти
/
Очі сяють від щастя
/
Цей светрик їй явно личить
/
Всього кілька місяців вдома
/
Неможливо дивитися без сліз
/
Його називали Френк-танк
/
Їй вдалося врятувати одне око
/

 

Попередній матеріал
Одіозний суддя Павло Вовк не прийшов на допит у НАБУ
Наступний матеріал
Тернопіль живе звичним життям: як місто "червоної" зони карантину виступило проти обмежень
Loading...

Спорт з чотирилапим вдома: ветеринари у Львові запустили флешмоб

Як працюють притулки для тварин під час карантину та чи "дають собак в оренду" – сюжет

Коронавірус на Запоріжжі: через карантин тварини в реабілітаційному центрі потребують допомоги

Супрун дала поради, як поводитися з тваринами у період коронавірусу