Домашні улюбленці і коронавірус
Домашні улюбленці і коронавірус Facebook / Уляна Супрун

Супрун дала поради, як поводитися з тваринами у період коронавірусу

  Читайте по-русски
  Захисники тварин повідомили про велику кількість здачі звірят до місцевих притулків

  Днями в мережі поширювалися фото білбордів МОЗ України, на яких зображено, що потрібно уникати контактів з тваринами, аби не захворіти на коронавірус. Більшість людей занепокоїлися щодо правдивості цієї інформації і бурхливо обговорювали це у коментарях. Про це повідомила Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook.

  "В міністерстві вчора опублікували пояснення. Начебто ця інформаційна кампанія розроблялася ще за попереднього керівництва МОЗ, та базувалася на даних станом на кінець січня і початок лютого. Але до цього часу ця інформація встигла викликати серйозне занепокоєння серед власників тварин, а захисники тварин у регіонах повідомили про більшу кількість здачі звірят до місцевих притулків", – написала Уляна Супрун.

  Варто зазначити, що ВООЗ та інші авторитетні організації наголошують, що зараз немає жодних доказів того, що тварини можуть бути носіями SARS-CoV-2, або ж людина може передати вірус своєму улюбленцю.

  Також Уляна Супрун дала базові рекомендації щодо того, як краще поводитися з тваринами у цей період від Американської асоціації ветеринарів:

  •  Якщо ви не хворієте на COVID-19, ви можете спілкуватися зі своїм вихованцем так, як зазвичай. При цьому варто ретельно дбати про гігієну рук до і після контакту з твариною.
  • Вигулюйте тварин у місцях, де немає скупчення людей. Після прогулянки обов’язково мийте лапи водою і милом.
  • Не зайвим зараз буде також більш ретельний догляд за іграшками і посудинами для води та їжі звірятка. А також попіклуватися заздалегідь про запас їжі та ліків для тварини в разі потреби.
  • Людям, що мають підтверджений COVID-19, рекомендують обмежувати контакт з тваринами до того часу, поки не буде відомо більше інформації про вірус і його особливості.
  • Якщо людина хвора, варто попросити когось іншого попіклуватися про улюбленця на цей період, і взагалі уникати контакту. Якщо такої можливості немає, то рекомендують: під час контакту з твариною одягати маску, не ділитися їжею, не цілувати чи обіймати улюбленця, та дуже ретельно мити руки до і після контакту.

  Як повідомляв 5.UA, кожен громадянин України, який повертається з країни, де були зафіксовані випадки COVID-19, має пройти необхідні контрольні процедури при перетині кордону. 

  Також, в Україні зафіксовано 47 лабораторно підтверджених випадків інфікування COVID-19.

  Найбільше недужих залишається на Буковині – 25 підтверджених випадків. Дев'ять людей підчепили коронавірус у Києві. Чотири випадки підтвердили на Київщині. По двоє заслабли на Івано-Франківщині, Житомирщині та Дніпропетровщині. По одному хворому підтвердили у Тернопільській, Донецькій областях та у Львові.
  Попередній матеріал
  Стало відомо, скільки людей у всьому світі перебувають вдома через карантин – ЗМІ
  Наступний матеріал
  Меркель пішла на карантин після контакту з лікарем, зараженим коронавірусом
  Loading...

  Українська греко-католицька церква у разі потреби готова віддати свої храми під шпиталі

  "Оголосити політичний карантин": глава УГКЦ закликав владу не ухвалювати сумнівних рішень

  Мільярдні втрати, або Як вижити в час пандемії: "Час. Підсумки тижня" з Анною Мірошниченко

  "Коронавірусу ніякого немає!": виступ депутата Шахова напередодні зараження COVID-19

  У МОЗ анонсували прибуття в Україну двох видів тестів на COVID-19

  Підвези медика: як допомагають лікарям та медсестрам дістатися до роботи у Києві