Литовські меценати привези до Кривого Рогу автівки, які далі вирушать на фронт. Благодійники придбали їх, коли в мережі побачили відео з фронту військовослужбовця Олега Грінченка. Поки волонтери збирали гроші, бійця тяжко поранили. І зустрічати вантаж він прийшов, як пацієнт шпиталю. Репортаж журналіста "5 каналу" Олександра Фефілатьєва.
Щоб потрапити в Україну, автівки перетнули не один європейський кордон. Чотири позашляховики придбали для потреб українських парамедиків меценати Литви та Люксембургу. Щоб не переганяти транспорт порожнім, завантажили його медичними засобами.
"Для початку треба було визначити, які машини могли доїхати, які машини потрібні. Вони мають значки парамедиків, які працюють на передовій, займаються евакуацією поранених та загиблих. Також завантажили їх гуманітаркою. Ми дістали ліки, якісні турнікети, продукти, спальні мішки, запасну гуму на автівки", – розповів представник благодійного фонду Aid Raid Паулюс Кліконас.
Читайте також: росіяни з ПТРК обстріляли машину з іноземними волонтерами: є загиблі – Зеленський.
Пікапи волонтери привезли, щоб передати особисто криворіжцю Олегові Гринченку. До повномасштабного вторгнення його знали як спортсмена-скелелаза. З початком повномасштабної війни чоловік став на захист України. Як артилерист воював на найгарячіших відтинках фронту. А ще здійснював евакуацію поранених бійців.
Одне з відео, які Олег знімав на фронті та викладав у мережі, побачили благодійники за кордоном і вирішили допомогти. Але влітку в машину, в якій разом із побратимами їхав боєць, влучила ворожа протитанкова ракета. Олег зазнав численних поранень, втратив одне око. І хоча волонтерська допомога прибула вже після того, як Олег був травмований, добродійники наполягли на тому, аби авто передали саме йому. Бо він знає про потреби хлопців на фронті.
Дивіться також відео: НІ КРОКУ НАЗАД! Оборону тепер тримати буде легше: волонтери ПЕРЕДАЛИ ПОСЕЙДОНИ.
"Колеса мають значення, тому що це – швидкість та прохідність. Коли треба – погоду не замовиш. Бували випадки, що доводилося нести поранених на руках, бо навіть джипи не могли проїхати по такій дорозі. Бувало кілометр, бувало два. Швидкість життєво важлива. Якщо людина отримала поранення, їй надали домедичну допомогу, треба чимдуж довезти її до бойових медиків", – сказав військовослужбовець Олег Гринченко.
Зараз Олег оговтується від тяжких поранень, потроху сідає за кермо та має плани повернутися в стрій. А поки що працює на перемогу як волонтер. Допомагає йому дружина.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
"Кожна така коробка, яку нам передають, – це ще одне таке знання для мене в моєму серці, що ми тут не самі, з нами дуже потужна підтримка і кожна коробка, знаєте, кожний пакунок рятує або життя, або дає надію, але точно наближає перемогу. Дуже дякую вам всім, друзі, велике і от усіх-усіх, до кого поїде те, що там у тих коробках", – зауважила волонтерка і дружина Олега Ольга Гринченко.
Найближчим часом машини будуть доправлені на передову. А Олег поки що відновлюється для протезування. І мріє після перемоги повернутися до улюбленої справи – скелелазіння та підкорювати нові вершини.
Олександр Фефілатьєв, Кривий Ріг, "5 канал".
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.