Окупанти активізувалися поблизу Троїцького на Луганщині. У неділю близько 2-х годин вони поливали вогнем захисників боєприпасами різних калібрів. Активність ворога армійці пов'язують із бажанням ворога захопити ділянку "сірої зони". Репортаж із передової.
56-річний Сергій на фронті вже 2 роки. Контракт підписав одразу після того, як із передової повернувся син. Нині тримає оборону біля Троїцького на Луганщині. Тут звістку про можливе запровадження воєнного стану сприйняли позитивно.
"Тепер, я думаю, про це вже відкрито будуть говорить. Відкрито визнавати Росію як військового злочинця, який направ на незалежну країну. Я не хочу, щоб сюди приходив хтось, і хтось нами командував, хтось розказував, як жити", – каже військовослужбовець.
У неділю армійці показали, як можуть відповідати на ворожі атаки. Тоді окупанти відкрили вогонь по позиціях із протитанкової керованої ракети. "Бойовики випустили в нас ПТУРа, який прийшовся до нас у вікно. ПТУР ударив у закрите вікно, яке тут стояло. Трошки розбило нам саме вікно, викинуло ящик із землею", – згадує Сергій.
Окупанти продовжили обстріл у своїй традиційній манері.
"Одразу вони кидають кілька гранат з АГС-17, ВОГів, і починають масований, купчастий вогонь з крупнокаліберних кулеметів. Вони цим самим прикривають оператора ПТУРа, і дають йому можливість відійти на безпечну відстань або укритися", – пояснює армієць Владислав.
Обстріл тривав годину. Попри прицільний вогонь ворога в українських захисників немає втрат. Тоді ворог підключив до бою міномет і змінив орієнтири. У неділю окупанти цілили не лише по позиціях захисників Троїцького, а й по самому населеному пункту. Міна 120-го калібру розірвалася за кілька десятків метрів від житлового будинку.
"Вони взяли собі на меті зайняти певну частину "сірої зони", яка раніше не контролювалася ні з нашого боку, ні з їхнього. Але ми, звичайно, не даємо їм це робити", – запевняє Владислав.
Бійці кажуть, що сил і засобів витримати натиск ворога достатньо. Але закликають мирних громадян із розумінням ставитися до дій українського війська в умовах війни.
"Ми просимо їх, щоб в телефонному режимі, в будь-яких засобах передачі інформації не зазначати – хто куди їде з військових наших підрозділів, кількість їхню, місце перебування. Бо якщо люди будуть розказувати про переміщення й кількість, то вони фактично допомагають противнику", – наголошує Олександр.
Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, "5 канал"
"Охоплені вогнем": у штабі показали, як саме терористи "дотримуються" тиші – ФОТО