5 канал

Волонтери у Запоріжжі навчають українців української ж мови – дедалі успішніше

Освітній проект створили волонтери ще під час Революції Гідності, й він охопив вже понад три десятки міст

Сьомий сезон вивчення української стартував у Запоріжжі. Масово вдосконалювати державну мову почали ще три роки тому, під час Революції Гідності. Освітній проект створили волонтери, і він охопив вже понад три десятки міст. Цьогоріч на безплатні курси з вивчення рідної мови записалася рекордна кількість запорожців – понад 200 містян.

Слухачі безкоштовних курсів української зібралися у книгарні на перше заняття. Еколог Ірина Пирогова не вперше прийшла на такий тренінг. Хоче вдосконалити знання рідної мови. Ще три роки тому спілкувалася винятково російською. "Насправді було дуже важко на роботу прийти і розмовляти: ось всі ж мене знають як російськомовну, а тут я україномовна. Раптово, так стала! Нічого, все пройшло, всі страхи позаду", – розповідає вона (українською).

Іще одна слухачка – Наталія – вперше на курсах. Прийшла сюди через власні переконання: "Треба говорити українською мовою. Тим більше в ситуації, коли йде конфлікт з Росією, треба затверджувати свою гідність національну, хоча б таким чином".

Дві сотні містян цього разу зголосилися вивчати українську у Запоріжжі. За три роки – це рекордна кількість учасників, переконує куратор курсів Олена Ольшанська: "Інтерес з кожним роком зростає, і він зростає загалом по Україні. Бо збільшується кількість міст, де виникають осередки нашого проекту. І так само, у Запоріжжі з кожним сезоном ми маємо все більше охочих, які приходять до нас навчатися.

Безкоштовні курси започаткували волонтери під час Революції гідності у 30 містах. Відтоді слухачами стали понад дві тисячі людей.

Михайло Воронов, Юрій Петришин, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

"Головна красуня країни": хто виборов титул "Міс Україна" 2017 – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Нардеп розповів, коли буде ухвалена пенсійна реформа
Наступний матеріал
Круговерть звинувачень "активісти–ГПУ–МВС": яким був резонансний суд у справі Майдану
Loading...

Смертельна пожежа у запорізькому хостелі: до трагедії призвів цілий ланцюг порушень

Скандал навколо закону "Про освіту" намагаються створити українофобські сили – юрист

Жахлива пожежа у хостелі Запоріжжя: п'ятеро загиблих – ФОТО

Жахлива пожежа в Запоріжжі: "Люди опинились у вогняній пастці"

Моторошна пожежа у хостелі Запоріжжя: загинули 5 людей

У Запоріжжі "накрили" нарколабораторії, які реалізували метадон в 4 областях – фото