іспит
іспит bankruptcy-ua.com

У Нацдержслужбі розповіли, скільки кандидатів у держслужбовці провалили іспит з української

Більше ніж 200 осіб не склали іспит

Атестаційний іспит на вільне володіння державною мовою з 1 травня складали понад 4 тис. претендентів на посади державної служби, не склали його більше ніж 200 осіб, повідомляє "Укрінформ".

"З 1 травня близько 10 тис. кандидатів на посади державної служби звернулося до атестаційних комісій, серед них понад 4 тис. складали атестаційний іспит з української мови і близько 6 тис. скористалися можливістю "обміняти" свою оцінку на посвідчення щодо вільного володіння державною мовою. За останньою інформацією, трішки більше 200 осіб цей іспит не склали", – заявив на брифінгу у вівторок голова Національного агентства з питань державної служби Костянтин Ващенко.

Ващенко нагадав, що з 1 травня претенденти на посади державної служби, окрім інших документів, мають подати атестат, який посвідчує вільне володіння українською мовою. Урядова постанова "Про організацію проведення атестації осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою" передбачає два варіанти його отримання – складання атестаційного іспиту і можливість отримати на підставі відмінних оцінок з української мови в атестаті про середню освіту чи в дипломі про вищу освіту.

Голова Нацдержслужби поінформував, що право створювати атестаційні комісії було делеговано профільним вищим навчальним закладам. Таких в Україні майже 80, а скористалися ним 74 виші, близько 20 з яких розміщено у Києві, а решта – у регіонах. Отримання атестату про вільне володіння українською мовою на підставі відмінних оцінок є безкоштовним, а за атестаційний іспит кандидати в держслужбовці мають платити. Вартість іспиту кожний ВНЗ розраховує самостійно, вона коливається від 300 до понад 1 тис. гривень, а в середньому по країні становить трохи більше ніж 500 грн.

Коментуючи результати складання атестаційного іспиту, Ващенко зазначив, що, "хотілося б вірити, що це демонструє, що всі чудово знають українську мову" і саме тому кількість тих, хто його не склав, невелика.

19-й саміт Україна-ЄС: Як Порошенко з Туском і Юнкером зустрічався – фотогалерея

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
20 років по тому: Режисер "Титаніка" взявся розбирати фактичні помилки фільму
Наступний матеріал
Правоохоронці затримали прокурора, який вимагав хабар від обвинуваченого у справі МВС
Loading...

САП працює над 60 справами про незаконне збагачення – там фігурують міністри та нардепи

Запізнився без поважних причин: НАЗК подало до суду через невчасну е-декларацію депутата

Гройсман заявив, що Ryanair може тимчасово літати з аеропорту "Бориспіль" або "Київ"

ГПУ підозрює міністра фінансів в ухиленні від сплати податків

Українські морпіхи відправились на багатонаціональні навчання в Болгарію

"Нова пошта" підвищить тарифи на доставку по Україні