Художник за роботою
Художник за роботою 5 канал

Волонтер із Сєверодонецька робить дивовижні фігури з військового металобрухту – відео

Читайте по-русски
Після визволення міста Олександр узявся допомагати українським захисникам

Війна іноді спонукає до творчості. У цьому переконує 46-річний Олександр Мойсеєнко. Мешканець Сєвєродонецька робить з металобрухту та залишків боєприпасів справжні витвори мистецтва і прикрашає ними місто. З художником-електрозварювальником познайомилася кореспондентка "5 каналу" Вікторія Ковальова.

Кілька гільз, двигун протитанкової гранати, уламок міни, пів години роботи і творчій підхід. Тут, в одному з гаражів на околиці Сєверодонецька, народжується мистецтво.

"Це настільний органайзер. Це ручки, лінійки, і ось. Дивись, раз! Моя повністю вигадка. Таке ось", – показує Олександр Моісеєнко, художник-електрозварювальник.

Залишки боєприпасів ще вчора були військовим сміттям. Нині це цінний матеріал для майбутніх робіт Олександра Моісеєнка. Інженера-механіка, який під час війни став художником-електрозварювальником.

Потяг Олександра до творчості помітив його давній друг. Саме він запропонував прикрашати вулиці Сєверодонецька.

"Перебуваючи в нього в гаражі, я побачив Ейфелеву вежу, зроблену з мотозапчастин. Це надихнуло і виникла ідея зробити на тему свого стоматологічного бізнесу", – говорить Олександр Васильєв, друг Олександра Моісеєнка.

Коли Сєверодонецьк захопили окупанти, Олександр повністю заглибився в роботу, аби відволіктися.

"1,5 місяця монотонної роботи. Тобто проволоку вставив, тут приварив, тут відплавив, тут приварив. Ця робота мене відволікала саме в той момент, коли відбувалися події весни 2014 року", – каже Олександр Моісеєнко, художник-електрозварювальник.

Після звільнення міста Олександр узявся допомагати українським захисникам.

"Скільки роботи він зробив, і скільки він зробив добра для воїнів. Скільки він возив і переробив буржуйок, і продукти возили на передову. І досі він їм допомагає", – розповідає Володимир Рачковський, друг Олександра Моісеєнка.

Армійці віддячують майстру військовим металобрухтом, з якого потім народжуються справжні художні шедеври.

"Ця можливість керувати емоціями людей, це наркотик. Це реально наркотик. Коли у мене запитують, як ти безкоштовно робиш? Дуже просто! Я ставлю роботу і людина посміхається", – каже Олександр Моісеєнко, художник-електрозварювальник.

Нині роботи Олександра розійшлися майже по всіх континентах. Проте найбільше йому дорогі ті, які створив для рідного міста. За 6 років на вулицях Сєвєродонецька з'явилося понад три десятки скульптур у стилі техно-арт.

"Як вдячний житель Сєверодонецька, саме тутешній місцевий абориген, я дуже хочу, щоб моїм містом пишалися, моє місто любили", – наголошує Олександр Моісеєнко, художник-електрозварювальник.

Вікторія Ковальова, Олександр Лахтін, Сергій Могилевич, Луганська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Сотні хасидів-паломників намагаються потрапити в Україну: яка ситуація на кордоні з Білоруссю
Наступний матеріал
Люди на Донбасі не розуміють, чому влада говорить про тишу, хоча насправді відбуваються обстріли – політолог
Loading...

В Одесі на набережній стартував фестиваль піщаних скульптур – включення

"Ліплення на дотик": мистецький проект для людей з вадами зору в Харкові

Леся Українка в образі Мавки-госпітальєрки: франківець презентував серію незвичайних скульптур