Відновлений будинок на Донеччині
Відновлений будинок на Донеччині 5 канал

Потерпілі від артобстрілу в 2014-му отримали ключі від новеньких квартир – чим здивовані

Родинам, що мешкають у Миколаївці (Донеччина), які постраждали від російської збройної агресії, вручили ключі від восьми квартир

Їхній будинок був зруйнований ущент у 2014 році внаслідок артилерійського обстрілу. Відбудову розпочали у 2016-ому, а вже нині мешканці відсвяткували входини. Як це було, та чим приємно здивувала місцевих нова оселя – дізнавалися журналісти "5 каналу". 

Григорій Бузівський показує свою нову квартиру. Зізнається, в липні 2014-го, коли під час обстрілу будинок повністю зруйнувала ворожа артилерія, не вірив, що знову повернеться сюди.

"Це було 3 червня 2014 року. Я лежав, читав газету, а тривало бомбардування. Виходжу, думаю – гляну, що коїться на вулиці. Щойно вийшов на майданчик, снаряд влучає в будинок. На мене падає скло, мене кидає з металевих сходів. Вибиває зуби, і я потроху йду. Дим, нічого не видно, а під'їзд уже палає. Там перебило газову трубу, сталося займання, вітер був дуже сильний північний, і вже півбудинку запалало. Ніхто нічого не виніс, всі були вдягнені, як є. Об 19:00 стіни попадали й будинок завалився", – розповідає про ті страшні події пан Григорій.

Відновлений будинок на Донеччині
Відновлений будинок на Донеччині5 канал

Нині господар із захватом розглядає нову оселю.

"Кухня велика, простора. Холодильник вчора завезли. Це показовий будинок. У Славянську та Славянському районі таких немає. Він кілька разів утеплений", – каже мешканець будинку.

Відновлювальні роботи розпочали наприкінці 2016-го. Будівельники кажуть: будинок довелося зводити заново – навіть фундамент.

"У Миколаївці ми відновили вже другий будинок – по вул.Миру, 11, і цей. Більшого задоволення немає, аніж робити для людей", – переконаний будівельник Михайло Мінін.

Відновлений будинок на Донеччині
Відновлений будинок на Донеччині5 канал

У нових відбудованих квартирах не лише зробили сучасний ремонт, а й встановили сантехніку, газові плити та необхідну побутову техніку. Але у більшості новоселів помешкання залишаються напівпорожніми. Аби заповнити їх меблями та всім необхідним, обіцяють виділити кошти з обласного бюджету.

"Зрозуміло, треба ще думати, бо люди втратили не лише житло, а й усе майно. І ми не будемо зупинятися, і шукатимемо кошти, щоб придбати людям майно", – зазначає голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський.

Відновлений будинок на Донеччині
Відновлений будинок на Донеччині5 канал

Відбудова цієї двоповерхівки на вісім квартир коштувала обласному бюджету майже 7 мільйонів гривень.

Наталка Полтавець, Донецька область, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Катеринівка – це символ миру": Порошенко відвідав нещодавно звільнене село в АТО – ФОТО

Порошенко у Катеринівці
/
Порошенко у Катеринівці
/
Порошенко у Катеринівці
/
Порошенко у Катеринівці
/
Порошенко у Катеринівці
/
Порошенко у Катеринівці
/

Попередній матеріал
Нові правила: хто втратить субсидії в Україні
Наступний матеріал
Справа "діамантових прокурорів": що розповів у суді основний свідок Рак