Відновлений будинок на Донеччині

Потерпілі від артобстрілу в 2014-му отримали ключі від новеньких квартир – чим здивовані

Родинам, що мешкають у Миколаївці (Донеччина), які постраждали від російської збройної агресії, вручили ключі від восьми квартир

Їхній будинок був зруйнований ущент у 2014 році внаслідок артилерійського обстрілу. Відбудову розпочали у 2016-ому, а вже нині мешканці відсвяткували входини. Як це було, та чим приємно здивувала місцевих нова оселя – дізнавалися журналісти "5 каналу". 

Григорій Бузівський показує свою нову квартиру. Зізнається, в липні 2014-го, коли під час обстрілу будинок повністю зруйнувала ворожа артилерія, не вірив, що знову повернеться сюди.

"Це було 3 червня 2014 року. Я лежав, читав газету, а тривало бомбардування. Виходжу, думаю – гляну, що коїться на вулиці. Щойно вийшов на майданчик, снаряд влучає в будинок. На мене падає скло, мене кидає з металевих сходів. Вибиває зуби, і я потроху йду. Дим, нічого не видно, а під'їзд уже палає. Там перебило газову трубу, сталося займання, вітер був дуже сильний північний, і вже півбудинку запалало. Ніхто нічого не виніс, всі були вдягнені, як є. Об 19:00 стіни попадали й будинок завалився", – розповідає про ті страшні події пан Григорій.

Відновлений будинок на Донеччині

Нині господар із захватом розглядає нову оселю.

"Кухня велика, простора. Холодильник вчора завезли. Це показовий будинок. У Славянську та Славянському районі таких немає. Він кілька разів утеплений", – каже мешканець будинку.

Відновлювальні роботи розпочали наприкінці 2016-го. Будівельники кажуть: будинок довелося зводити заново – навіть фундамент.

"У Миколаївці ми відновили вже другий будинок – по вул.Миру, 11, і цей. Більшого задоволення немає, аніж робити для людей", – переконаний будівельник Михайло Мінін.

Відновлений будинок на Донеччині

У нових відбудованих квартирах не лише зробили сучасний ремонт, а й встановили сантехніку, газові плити та необхідну побутову техніку. Але у більшості новоселів помешкання залишаються напівпорожніми. Аби заповнити їх меблями та всім необхідним, обіцяють виділити кошти з обласного бюджету.

"Зрозуміло, треба ще думати, бо люди втратили не лише житло, а й усе майно. І ми не будемо зупинятися, і шукатимемо кошти, щоб придбати людям майно", – зазначає голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський.

Відновлений будинок на Донеччині

Відбудова цієї двоповерхівки на вісім квартир коштувала обласному бюджету майже 7 мільйонів гривень.

Наталка Полтавець, Донецька область, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Катеринівка – це символ миру": Порошенко відвідав нещодавно звільнене село в АТО – ФОТО

Порошенко у Катеринівці
/
Порошенко у Катеринівці
/
Порошенко у Катеринівці
/
Порошенко у Катеринівці
/
Порошенко у Катеринівці
/
Порошенко у Катеринівці
/

Попередній матеріал
Нові правила: хто втратить субсидії в Україні
Наступний матеріал
Справа "діамантових прокурорів": що розповів у суді основний свідок Рак