Валентин Рак
Валентин Рак 5 канал

Справа "діамантових прокурорів": що розповів у суді основний свідок Рак

Свідок визнав, що передав 150 тисяч доларів "для розв'язання юридичних питань"

Основний свідок у справі так званих діамантових прокурорів Валентин Рак нарешті з'явився на судове засідання. Раніше колегія суддів Голосіївського райсуду ухвалила рішення про його примусовий привід, але Рак прийшов самостійно.

Під час допиту підприємець повідомив, що справді у 2015-му році мав зустрічі з колишнім заступником начальника Головного слідчого управління ГПУ Володимиром Шапакіним, а також з екс-заступником керівника прокуратури Київської області Олександром Корнійцем.

Однак, за словами Рака, вони не допомогли розв'язати проблеми із бізнесом і грошей за це не просили. Утім, свідок зазначив, що все-таки передав 150 тисяч доларів для розв'язання юридичних питань підприємства своєму знайомому Валерію Гибаленку, який теж перебуває на лаві підсудних, як посередник.

"Валерій Гибаленко пояснив, що буде низка витрат. Спершу називав цифру, аби підприємство стало на ноги – до 200 тисяч доларів", – розповів свідок Валентин Рак.

"Сьогодні ми очевидно бачимо: свідок не заявив, що хтось із представників правоохоронної системи або прокуратури вимагав від нього якусь неправомірну винагороду. А все решта – це загальні балачки", – каже адвокат Володимира Шапакіна Сергій Козаченко.

"За 6 місяців ми знову перейшли до допиту основного свідка, однак, у зв'язку із зайнятістю суддів, ми не змогли завершити його, тому він лише повідомив обставини про передачу грошових коштів. А щодо більш ретельного допиту, ми вже на наступному засіданні перейдемо до нього", – повідомив прокурор ГПУ Яніс Сімонов.

Як інформував 5.ua, 18 травня 2016 року детективи НАБУ спільно з прокурорами САП затримали заступника наступника "діамантового прокурора", прокурора Київської області Корнійця на розкраданні 30 тонн цукру

Нагадаємо, Корнійця та екс-першого заступника начальника Головного слідчого управління Генпрокуратури Володимира Шапакіна затримали 5 липня 2015 року за отримання хабара в розмірі 3 млн 150 тис. грн. Також під час обшуків у Шапакіна було вилучено 400 тис. дол., а в Корнійця – масу ювелірних виробів, 65 діамантів і автомат Калашнікова.

Попередній матеріал
Потерпілі від артобстрілу в 2014-му отримали ключі від новеньких квартир – чим здивовані
Наступний матеріал
Чи розблокувала Угорщина проведення саміту Україна-НАТО – роз'яснення Климпуш-Цинцадзе
Loading...