5 канал

Чи розблокувала Угорщина проведення саміту Україна-НАТО – роз'яснення Климпуш-Цинцадзе

Політик також розповіла, які теми обговорять цьогоріч на саміті Україна-НАТО

Сьогодні журналіст "Радіо Свобода" Рікард Йозвяк повідомив у Twitter, що Угорщина нарешті розблокувала проведення саміту Україна-НАТО. Цю заяву в ефірі "5 каналу" у програмі "Інформаційний вечір" прокоментувала віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Політик сказала, що Угорщина продовжує блокувати проведення засідання комісії Україна-НАТО на рівні глав держав і урядів: "На жаль, Угорщина не розблокувала поки що. А Президент України вже запрошений на саміт НАТО. Президент України є партнером Альянсу, зокрема в декількох операціях. Будуть і окремі заходи, присвячені операції в Афганістані, і як керівник країни-партнера Порошенко запрошений на саміт. Це запрошення напевно місяць тому було надіслано главі держави. На жаль, поки що Угорщина займає, як на мене, неконструктивну позицію. І продовжує блокувати проведення засідання комісії Україна-НАТО під час саміту на рівні глав держав. Угорщині вдалося заблокувати і комісію Україна-НАТО на рівні міністрів закордонних справ і комісію Україна-НАТО на рівні міністрів оборони. І, на жаль, вони не відбувалися цього півріччя, так як це було заплановано, і як це відбувається зазвичай з НАТО".

Климпуш-Цинцадзе також сказала, про що говоритимуть на саміті 9 липня. Традиційно підіб'ють підсумки року України, обговорять пріоритети розвитку та спільні політичні й економічні дії. Є ще й додаткові теми, які мають обговорювати, сказала політик: "Минулого року Порошенко оголосив про додатковий порядок денний, який ми хочемо розвивати з ЄС. Це намір проаналізувати можливості приєднання в той чи інший спосіб чи покрокове інтегрування у вигляді дорожніх карт, наприклад, до чотирьох союзів. Починаючи з цифрового і закінчуючи Шенгенськими АКІ. І вже зараз у нас є розуміння, в яких галузях робитиметься аналітична робота для того, щоб зрозуміти, як можна рухатися, і де зробити кроки, щоб втілити амбітні цілі, які ми для себе поставили". 

Дивіться також фотогалерею за темою:

Потужний десант: як тренується в АТО підрозділ, сформований за зразками НАТО – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Справа "діамантових прокурорів": що розповів у суді основний свідок Рак
Наступний матеріал
Нові вибухи на арсеналі в Балаклії: вечірнє включення з місця подій
Loading...