ОБСЄ спостерігачі
ОБСЄ спостерігачі 5 канал

"Жодна машина не зупинилась": чому СММ ОБСЄ ігнорує ворожий обстріл зі 152-мм артилерії

Масований обстріл околиць Лисичанська. У ніч проти п'ятниці бойовики застосували 152-міліметрову артилерію у напрямку населеного пункту, розташованого за понад 25 кілометрів від лінії фронту

Провокація не вдалася. Проросійські найманці схибили в розрахунках і зо два десятки снарядів розірвалося на засіяному зерновими полі. А от спостерігачі моніторингової місії ОБСЄ важкий калібр ніби й не помітили. Детальніше – у репортажі Вікторії Ковальової.

Після обстрілу місцеві фермери заходилися збирати осколки від снарядів. Вони розірвалися в полі і не долетіли кількасот метрів до Лисичанська, який розташований у глибокому тилу української армії. Загалом селяни нарахували зо два десятки вирв і назбирали понад три кілограми осколків. Їх нині прибирають з поля.

"Все одно землю треба оброблювати і перекопувати. І, не дай Боже, натрапити на нерозірваний снаряд. Потрібно все подивитися, технікою сюди заїжджати. Скільки вже врожаїв таких було, що техніка підривалась", – каже фермер Павло.

Обстріл околиць Лисичанська розпочався близько півночі. Бойовики годину вкривали поле великокаліберними снарядами. Армійці визначили: цілили вони з окупованої Голубівки, звідки, за Мінськими угодами, артилерія має бути відведена. Але сенсу гатити по полю – немає, кажуть військові. Адже ні техніки, ні армійців у полі не було.

Спостерігачі ОБСЄ, що проїжджають поруч, наслідків обстрілу бачити не хочуть. Журналісти "5 каналу" намагалися зупинити машину ОБСЄ, щоб зафіксували цей обстріл. Однак патруль проїхав мимо.

"Жодна машина ОБСЄ не зупинилась, не зафіксувала бодай один снаряд, який сюди прилетів. Дві машини ОБСЄ проїхали, а сенсу немає. Загалом унаслідок обстрілу терористів знищений урожай на площі півгектара".

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, Луганська область, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Випалена земля": відверті фото вщент зруйнованих терористами Пісків – ФОТО

Попередній матеріал
Нове житло: у Житомирі розпочали будівництво гуртожитків покращеного типу для військовослужбовців
Наступний матеріал
"Завжди поривався в бій": в Одесі прощаються з офіцером ВМС "із великої літери"