не брать
не брать 5 канал

В Одеському зоопарку народилося рідкісне оленя

Читайте по-русски
Дитинча пробуде з мамою близько 2 років

Грайливий та активний. В Одеському зоопарку народився китайський мунтжак – це різновид оленя. Маля має здоровий вигляд, ним уже опікуються члени родини. На публіку він з'являється ще рідко і неохоче. Втім журналістка "5 каналу" дочекалася прогулянки новонародженого оленяти і розгледіла та розпитала про найменшого мешканця звіринцю.

Рудий з чорними ніжками та ореолом на голові – новонароджене оленя ховається в кутку вольєра. Він ще трохи менший за кота. Виводити малюка на прогулянку мама почала лише день тому. Харчується дитинча її молоком, а от його стать – невідома.

"Ми не намагаємося малюків відловити, до 2 років у них статеве дозрівання, у самців починають рости рогові відростки і таким чином ми визначаємо – самиця або самець. На корми він перейде місяці через три, поки забарвлення не змінить, поки не зійдуть плями", – розповідає завідувач копитної секції Одеського зоопарку Микола Клюєв.

Для шестирічного подружжя китайського мунтжака це не перше дитинча. Проте співробітники зоопарку поповненню радіють, адже розмноження таких оленів – рідкість. Для особистого життя цим тваринам потрібна цілковита приватність, яку більшість звичайних зоопарків дати не можуть.

"Розмножується він далеко не скрізь, наші умови йому дуже підходять. Малюк активний, поводиться так, як належить: вміє залягати, ховатися, бо вони великі майстри камуфляжу, вміють ховатися, зливатися з фоном", – каже директор Одеського зоопарку Ігор Бєляков.

У сусідніх вольєрах теж у захваті від оленяти – з ним заграють косулі і павичі.

Ім'я новонародженому дадуть діти восени під час Дня малечі, а от мешкатиме оленятко поруч із мамою щонайменше 2 роки. Після чого його можуть передати до інших зоопарків.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, Одеса, "5 канал"

Попередній матеріал
"Наша країна завдяки Майдану пішла абсолютно іншою траєкторією" – Кулеба про масові затримання в Росії
Наступний матеріал
Зеленський зустрівся з керівниками медіахолдингів через блокування телеканалів Медведчука
Loading...

Багатодітний капібара-батько: історія харизматичного гризуна Ватсона, який має вже п'яте потомство

У маріупольському звіринці поповнення: у парку показали двох новонароджених левенят

Неочікувано численне потомство: у черкаському зоопарку з'явилися на світ одразу 19 пітоненят

Дитинча рідкісного едипового тамарина можна побачити в Харківському екопарку – відео

У Черкаському зоопарку морозивом рятують тварин від спеки – сюжет

Верблюди, мавпенята, ящірки та семеро козенят: бейбі-бум у зоопарку Миколаєва