Мапа Обухова

В Обухові на Київщині люди перекривали трасу – вимагають розпаювати землю

  Більшість пікетуючих – працівники колишнього радгоспу, що мали отримати у власність земельні ділянки після ліквідації держпідприємства

  Завершити розподіл ділянок колишнього радгоспу пайовики не можуть з 2006 року

  Автодорогу з Обухова на Київ зранку 1 червня перекрили щонайменше кількасот мітингувальників. Таким чином мешканці намагаються звернути увагу на проблеми, що накопичилися в районі.

  Більшість пікетуючих – працівники колишнього радгоспу, що мали отримати у власність земельні ділянки після ліквідації держпідприємства.

  "Ми не можем приватизувати уже 15 років землю, хочуть забрати землю в людей. Будем перекривати поки в нас не буде відповіді позитивної" – каже учасниця пікету Ніна Забарна.

  Адвокат Арсен Луцик, що захищає інтереси пайовиків, пояснює: "Розподіл землі – а це понад 3,5 тисячі гектарів - мали провести ще в 2006-мі. Проте з того часу процес блокує підприємство, що було створене на базі ліквідованого".

  "З 839 осіб - 400 вже отримали у власність земельні ділянки, а 439 – ні. От у нас зараз є 439 невитребуваних паїв, це по самим скромним підрахункам близько 2 тисяч гектарів землі" – каже адвокат.

  "Ми пройшли 122 суди. ПАТ «Обухівське» подає, що ми неправильно розпайювалися, щоб лишить нас актів Остальні люди залякані. Ті, що роблять у совхозі – їх залякують, що якщо ви будете цей – вас знімуть з роботи" – розповідає секретар ініціативної групи пайовиків Валентина Нагленко.

  За словами Арсена Луцика, на сьогодні підприємство не визнає ані необхідності самого розпаювання, ані права власності тих, хто вже отримав документи на ділянки. При чому численні судові позови – не єдиний інструмент впливу, каже адвокат.

  "Основною метою є позбавити права власності землі цих селян. Кожної весни, кожної осені в нас відбуваються такі масштабні події, які пов’язані з не допуском нашої техніки на поля. Влада стоїть осторонь, правоохоронні органи стоять осторонь", – заявив Арсен Луцик.

  Пікетувальники скаржаться на бездіяльність районної влади і правоохоронців. Зокрема, люди вказують на високий рівень злочинності в районі. Тетяна Кучер з Українки, яка теж бере участь у пікеті, розповідає:

  "Дуже жахлива ситуація в місті склалася саме криміногенна. В тому числі це стосується таких важливих питань як намив піску. Це стосується теж великої кількості крадіжок. Є проблема, яка в нас зараз в місті, саме через те, що в нас відсутність належного реагування з боку правоохоронних органів – це наркоманія. Є точки, де виготовляють, здійснюють продаж наркотиків".

  Люди кажуть: в учасників пікету різні вимоги, втім усіх об’єднує спільне обурення щодо ситуації в районі. Розбиті дороги та об’єкти соцсфери, які довгий час не ремонтують – картина однакова чи не в усіх населених пунктах. Крім того, пікетники розповідають про тиск з боку силовиків на легальний бізнес та власників виробництв, що регулярно сплачують податки.

  Відповідальність за проблеми в районі мітингувальники покладають на Обухівську райадміністрацію. Недовіру місцевій виконавчій владі днями оголосила і Обухівська райрада. Тому із відкритим листом з проханням вжити заходів мешканці звернулися до вищих органів влади.

  Попередній матеріал
  Бабченко розповів, що російський телеканал тероризує дзвінками його дітей
  Наступний матеріал
  Жертвами організаторів убивства Бабченка могли стати 47 осіб – Луценко
  Теги:

  "Перспектив тут для нас немає": заробітчани розповіли про роботу в Європі

  Володимир Кіріченко: Завдання забезпечити якісну трансляцію фіналів УЄФА – УДЦР виконав успішно

  Від’їзд бітьків на заробітки впливає на шкільну успішність дітей – аналітики

  Гройсман закликав українців будувати свою країну

  Галасюк: мито на експорт сировини з України поповнює бюджет на 1 млрд грн щорічно

  У Києві відбудеться Другий форум з прямого оподаткування